14 Şubatta Neler Yapılabilir ve Alınabilir

Her yıl 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan Sevgililer Günü sevgililer ve evli çiftler için oldukça özel bir gündür. Geçmişi Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayayan Sevgililer Günü, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Peki Sevgililer Gününün anlamı nedir? Sorusunun cevabı ise şöyle; Valentine kelimesi Avrupa ve Batı medeniyetlerinde ‘’hoşlanılan kişi’’ veya ‘’sevgili’’ anlamlarında kullanılmaktadır.

Günümüzde sevgililerin birbirlerine hediyeler aldığı, birbirinden ilginç ve farklı sürprizlerin yapıldığı ayrıca özel sevgililer günü kartlarının gönderildiği özel bir gün olarak kutlanmaktadır. Sevgililer Günü hediye alımlarından kaynaklı piyasadaki satışların artması nedeniyle tüm dünya ticaretinin canlandığı bir dönem olarak kabul görmektedir.

Sevgililer Günü adetleri nelerdir.

  • Sevgililer Gününü çiftler genellikle başbaşa geçirirler. Romantik bir yemek veya evde hazırlanmış romantik bir sofra en yaygın olan kutlamalardandır.
  • Bu özel günde hemen hemen herkes sevgilisine veya eşine bu anlamlı günün doğasıyla bütünlük gösteren ve sevgisini anlatan hediyeler almaktadır. Bu hediyelerin başında çiçek ve çikolata gelmektedir.
  • Sevgililer veya çiftler Sevgililer Günü’nün özellikle gecesinin özel olması için çaba sarf ederler. Cinselliği ortaya çıkarıcı kıyafetler ve iç çamaşırları alırlar. Tutkuyu ve arzuyu sembolize ettiği için en çok tercih edilen renk bildiğiniz gibi kırmızıdır.
  • Sevgililer gününde yapılan en yaygın uygulamalardan biri de eşe veya sevgiliye verilen kartlardır. Bu kartlara aşk ve sevgi mesajları ya da şiirleri yazılarak karşı tarafa takdim edilir.
  • Yukarda belirttiğimiz adetlerin dışında Sevgililer Gününün anlamı itibari ile çiftlerin evlenme teklifinin de en çok olduğu günlerden biridir.

Sevgililer gününün yaklaşmasıyla birlikte çiftleri bir telaş ve bir heyecan sarmış durumdadır. Aşk, sevgi ve tutkulu bir günün hissedileceği bu özel günde 14 Şubat Sevgililer gününde sevgiliye yapılacak sürprizler nelerdir? Sevgililer günü hediyesi olarak ne seçmeliyim? Gibi sıkıntılı soruların cevaplarını sizler için derledik.

Sevgililer günü için sevgiliye yapılabilecek en etkili sürprizler ve sevgililer gününde sevgiliye alınabilecek hediyeler.

 Sevgililer Günü Akşamı Mum Işığında Yemek

Hiçbir zaman cazibesini yitirmeyecek romantik bir akşam yemeği alternatiflerin en başında gelmektedir. Kaliteli bir mekan, romantik bir müzik, kırmızı şarap ve güllerle bezenmiş bir masa bu gecenin önemini göstermenizde size fayda sağlayacak ve sevdiğinizi fazlasıyla etkileyecektir.

Aşkınızı Mumların Etkileyici Gücü İle Gösterin

Bu anlamlı günü evinizde geçirmek istiyorsanız mumların fantastik ve romantik gücünü kesinlikle kullanmalısınız. Sevgiliniz eve girdiğinde kendisine mumlardan yapılan bir aşk yolu ile karşılaştığında bu anı ömür boyu unutmayacaktır. Aşk yolunun sonunda kırmızı bir gül ve özel bir hediye bu yolu daha anlamlı kılacaktır.

Seni Seviyorum Yazılı Hediyeler Alın

İki sevgili arasındaki en etkili ve büyüleyici söz seni seviyorum kelimesidir. Sevdiğinize alacağınız hediyenin üzerine yazılacak bu sihirli kelimeler aldığınız hediyeyi daha anlamlı bir hale getirecektir. Seni seviyorum yazılı uçan balonlar, gömlek, kalem, cüzdan, anahtarlık, kalpli yastık, pelüş, kalpli bardak bu hediyelerden bazıları olarak düşünülebilir.

Sevdiğinize Özel Fotoğraf Albümü Yapın

Sevdiğinizle yaşamış olduğunuz özel anların belgeleri olan fotoğrafları kullanabileceğiniz romantik bir fotoğraf albümü hazırlamanız onu ne kadar düşündüğünüzün ve yaşamış olduğunuz güzel anıların ne kadar değerli olduğunu gösterecektir. Yastıklar, T-shitler, polarlar, cep telefonu kapakları, duvar saatleri gibi binlerce ürün sizin becerinizi beklemektedir.

 

Birlikte Geçirdiğiniz En Güzel Resminizi Puzzle Haline Getirin

Son dönemin en büyük hobilerinden biri haline gelen puzzle’lar en güzel sevgililer günü alternatifleri arasında yer almaktadır. Puzzle yapmaktan hoşalanan sevgilinizin kendi resmini tamamladığında kalbinin olduğundan daha hızlı attığını hissedeceksiniz.

Sevgilinize Özel Takı Yaptırın

Hediyelerin en klasiği fakat hiç eskimeyeni dediğinizde aklıma hemen takı aksesuarlar gelmektedir. Bu günün anlamına ithafen sevgilinize isminin yazılı olduğu bir kolye veya sizin ve sevgilinizin baş harflerinin yazılı olduğu birer yüzük almanız bugünü daha romantik geçirmenizi sağlayacaktır.

 

Bu Güzel ve Anlamlı Günde Başbaşa Olmanın Tadını Çıkarın

Mum ışığında ellerinizle hazırlayacağınız bir akşam yemeği, birlikte izlenebilecek romantik bir film, beraber vakit geçirebileceğiniz eğlenceli oyunlar sanırım bu özel günü daha güzel geçirmenizi sağlayacaktır. Tüm telefonların kapalı olduğundan emin olup bu geceyi sadece birbirinize adayın.

Ona Olan Sevginizi CD veya DVD’ye Kaydedin

Sevgililer günün sürprizini kat ve kat artırmak isteyen çiftlerin sevgilisine hislerini anlatabildiği ve çiftlerin en çok başvurduğu bir yöntem olarak karşımızda durmaktadır. Onu nasıl sevdiğinizi anlatan bir konuşma veya anlamlı bir şiir sanırım onu bu özel günde kendisini çok etkileyecektir.

Yukarıda belirtiğimiz sevililer günü sürprizleri dışında şunlar yapılabilir; Sevdiğinize özel romantik ve duygularınızı anlatan kalp şeklinde kutular yapabilirsiniz, sevgililer gününde dışarda iseniz bulunduğunuz mekandan aşkınıza özel onun ruhunu okşayacak anonslar yaptırabilirsiniz,14 Şubat gününe özel bir şiir takvimi hazırlatabilirsiniz, onu ne kadar önemsediğinizi göstermek için çocukluk fotoğraflarının da olduğu bir albüm hazırlayabilirsiniz, sürekli dinlediği bir radyo aracılığı ile kendisine ilan-ı aşk edebilirsiniz veya kendisi adına romantik bir şarkı gönderebilirsiniz, seni seviyorum notunun olduğu bir buket gül gönderebilirsiniz, onu ne kadar çok sevdiğinizi gazeteye ilan vererek gösterebilirsiniz.

Sevgililer Günü’ne özel itina ile hazırlanmış resimlerimizi aşağıdaki galerimizden inceleyerek sevdiğinize hazırlayacağınız sürprizlerle ilgili olarak fikir sahibi olabilirsiniz.

EN ROMANTİK SEVGİLİLER GÜNÜ ORTAMLARI VE RESİMLERİ

 

Bir önceki yazımız olan Uçakta Kabul Edilmeyen Eşyalar Nelerdir? başlıklı makalemizde uçağa alınmayan ürünler, uçaklara alınmayan eşyalar ve uçaklarda hangi ürünler yasak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Batum Gece Hayatını Merek Edenler?

Gürcistan’ın özerk cumhuriyeti Acara’nın başkenti olan Batum Karadeniz kıyısında bulunan bir liman kentidir. Türkiye sınırına 20 kilometre uzaklıkta olan Batum...

Kapat