Afrika Masa Dağı

Afrika Masa Dağı;  Güney Afrika’nın sınır noktasında (Cape Town ve Simonstown arasında) bulunan 400 ila 500.000.000 yıl önce oluşan çok görkemli, güzel ve dev bir kum dağıdır.

Afrika Masa Dağı

Resmen bulutların arasına karışan dağın zirvesi, bir masayı andıran görüntüsü ile bulutlarla örtülü bir masayı anımsatmaktadır. Zirveden aşağılara indikçe yeşillikli alanları görebilirsiniz.

En az 400 adet patikası ve yılda 500.000 insan taşıyan bir teleferiği bulunmaktadır. Masa Koyu’ndan gün batımını izlerken Masa Dağı’nın dümdüz zirvesini gözlemleyebilirsiniz. Sol tarafta Devil’s Peak (şeytan zirvesi), sol tarafta ise Lion’s Head (Aslan Başı) zirvesinin yükseldiği görülmektedir.

Masa dağının zirve yüzeyinin kayıtlarda 3 kilometre olarak geçtiği söylenmektedir. Zirveye çıktığınızda karşınıza çıkacak manzara, batı kısmında Atlantik Okyanusu, güneyde Ümit Burnu ve kuzeyde boylu boyunca uzanan Afrika olmaktadır…

Afrika Masa Dağı Resimleri Görselleri >>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Mont-aux Kaynakları

Mont-aux Kaynakları; en bereketli tepeler olmasıyla beraber, Güney Afrika’nın sınırına yakın yerde, Lesoto’nun hemen üzerinde yer almaktadır. Mont-aux Kaynakları tepeleri...

Kapat