Antalya Akvaryum’da Keyifli Bir Gezinti

Sevgiliz gezilecekyer.org okuyucuları bu yazımızda Dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan, içinde güzel anlar geçireceğiniz Antalya Akvaryumunu sizler için araştırdık. Antalya Akvaryumu nasıldır, nasıl gidilir?

Antalya Akvaryum

Antalya Aquarium, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yap-İşlet-Devret modeli ile Antalya ili Konyaaltı ilçesinde kurulan akvaryum ve kar dünyası kapalı alanlarından oluşan eğlence merkezidir. Antalya Akvaryum 2012 yılında ziyaretçilere açılmıştır. Merkez, Türkiye’de turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında ilk beş sıraya girmiştir.

Dünyanın en büyük akvaryum komplekslerinden biri olan Antalya Aquarium, ilham, eğlence ve eğitimi bir arada sunuyor.

Antalya Aquarium 6.800 metreküp su hacmine sahiptir ve 64 adet tank bulunmaktadır. Merkezindede bulunan tünel akvaryumu 131 metre uzunluğunda olup 3 metre genişliğindedir. Toplam 1500 m² kapalı alan içerisinde yer alan kar dünyasında, geceleri gerçek kar yağdırılmaktadır. Kar dünyasında sıcaklık ısı sürekli olarak -5 C° bulundurulmakta ve ziyaretçiler girişte kendilerine verilen özel koruyucu kıyafetlerle bu alana girmektedirler.

Akvaryumun içerisinde bulunan su tanklarının her bir tanesi birbirinden farklı konseptlerle dekore edilmiştir. Hint Okyanusu, Kızıl Deniz, Atlantik, Pasifik Okyanusları, Nil, Amazon ve Asya nehirleri gibi dünyanın bir çok yerinden esinlenerek yapılan dekoratif objeler arasında dolaşan balıkları izlemek muhteşem oluyor doğrusu.

Antalya Akvaryum’da en çok ilgi çeken etkinliklerin başında köpekbalığı besleme gelmektedir. Akvaryumdaki tüm canlılar kendi doğalarına göre besleniyorlar ve özellikle köpek balıklarını besleyen profesyonel dalgıçlar oldukça fazla ilgi görmektedir. Akvaryumda beslenme öğlen 12:00 gibi başlıyor.Ama bu beslenme saatleri bazen değişkenlik gösterebiliyor. Özellikle böyle bir besleme gösterisini izlemek istiyorsanız, saat kaçta olacağının bilgisini telefonla sorabilirsiniz.

Yürümekte zorlanan ziyaretçiler için akvaryumumuzda her daim tekerlekli sandalye mevcuttur.

Bebek ve küçük çocuk sahibi ziyaretçiler  akvaryum içerisinde çocuk arabası ile rahatça dolaşabilirler.

Snow World Kar Dünyası

Antalya Akvaryum ziyaretçilerine çeşitli etkinlikler gerçekleştirebileceği alanlar sunuyor. Bunlardan en önemlisi karın çok nadir göründüğü Antalya’da özel teknolojiler sayesinde ortam sıcaklığının -5 derecede tutulduğu Snow World Kar Dünyasıdır. Havaya püskürtülen ince su tanecikleri de yine özel sistemlerle donduruluyor ve yere kar olarak düşmesi sağlanıyor. Sıcaklık sabit tutulabildiği için de yılın her dönemi yumuşak bir kara sahip oluyor. . Ziyaretçiler Kar Dünyası salonlarında karlı kaydıraktan kayabiliyor, kartopu savaşı yapabiliyor ve dağ kulübesi şeklindeki büfelerde sucuk ekmeğin keyfine varabiliyor. Size soğuktan koruyucu kıyafetler veriliyor, ancak bere, eldiven gibi giysileri kendiniz götürmelisiniz.

Snow World Kar Dünyası, haftanın her günü 10:00 – 20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Çalışma saatleri;

Cuma – Cumartesi: 10:00 – 21:00

Pazar – Perşembe: 10:00 – 20:00

Akvaryuma son girişler kapanış saatinden 45 dakika öncedir.

Antalya Akvaryum Ulaşım

Antalya havalimanına 15 km uzaklıkta, şehir merkezinde ve Konyaaltı Plajlarına 70m uzaklıktadır. Ayrıca Kundu Turizm Merkezine 22, Belek’e ise 45 km uzaklıktadır.

Antalya Aquarium, Konyaaltı plajının doğu köşesinde, 5M Migros alışveriş merkezi, minicity ve Hillside Su Hotel otel arasında bulunmaktadır.

Otogar’danTK36 ve VF02 numaralı otobüsler ile Antalya Akvaryum’a yürüyüş mesafesinde olan Konyaaltı 5 M Migros’a ulaşabilirsiniz.

Havalimanı’ndan600 ve 800 numaralı otobüsler ile Antalya Akvaryum’a yürüyüş mesafesinde olan Konyaaltı 5 M Migros’a ulaşabilirsiniz.

Antalya Akvaryumun bir birinden muhteşem fotoğraflarını görmek istiyorsanız,aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize bakabilirsiniz.

ANTALYA AKVARYUMU GEZİLECEK YERLERİ VE RESİMLERİ

 

Bir önceki yazımız olan Tatilinizi Hatay'da Geçirmeye Ne Dersiniz? başlıklı makalemizde hatay gezilecek yerleri, hatay hakkında bilgiler ve hatayda nereye gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Tatilinizi Hatay’da Geçirmeye Ne Dersiniz?

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, inanç turizmi merkezleri, antik kentleri ve yaylalarıyla medeniyetler şehri Hatay (Antakya) ile ilgili bilgiler aktaracağız....

Kapat