Aşıklar Mağarası Genel Bilgileri ve Gezilecek Yerleri

Aşıklar Mağarası Genel Bilgileri ve Gezilecek Yerleri
7 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 176 kez okundu.

Aşıklar mağarası (Damlataş mağarası)hakkındaki tüm bilgileri,ziyaret saatlerini,giriş ücretinin ne kadar olduğunu,nerede olduğu ve nasıl gideceğinizi yazı içerisinden öğrenebilirsiniz.

AŞIKLAR MAĞARASI GENEL BİLGİLERİ NELERDİR?

Güney’in incisi Antalya Şehrinin Alanya ilçesi içerisinde bulunan Aşıkla mağarası bölgede bilinen ve tanınan doğal ve huzur veren mekanlar arasındadır.Aşıklar mağarasına 2 ayrı girişi bulunan mağaranın girişi oldukça dardır ve sadece 1 kişinin girebileceği kadar yer vardır.Mağaraya girişin diğer bir zor kısmı da denizden 34 metre yukarıda bulunan mağaraya giriş için tırmanmak gerekmektedir.

Alanya’da tekne turları yapan kişilerin bir çoğu aşıklar mağarasına yanaşmakta ve ziyaretçileri Aşıklar mağarası ile buluşturmaktadır. Alanya’ya giderseniz ve Aşıklar mağarasına gitmek istiyorum ama tırmanamam derseniz hiç üzülmeyin mağaranın içerisine girmeseniz bile bir çok görülmeye değer bir yer olduğun anlarsınız.Efsanelere göre mağara; aşıkların yalnız kalmak için gittikleri bir yer olduğu için buranın adı Aşıklar Mağarası olarak verilmiştir.

Aşıklar Mağarasının Ziyaret Saatleri Ne Zaman?

Aşıklar mağarasına giriş için herhangi bir saat yada kısıtlama yapılmamıştır.Ancak yine de mağarayı ziyaret etmek istiyorsanız gündüz vakti ve topluluk olarak ziyaret etmeniz de fayda vardır.

Aşıklar Mağarasının Giriş Ücreti Ne Kadardır?

Aşıklar Mağarası için giriş ücreti alınmamaktadır.

Aşıklar Mağarası Nerededir ve Nasıl Gidebilirim?

Alanya İlçesinin Cilvarda Burnu açıklarında bulunan Yazı içerisinde belirttiğimiz gibi Alanya’da tekne turu yapan kişiler sizi mağaraya götürebilir.Aşağıda verilen linke tıklayarak Aşıklar Mağarası Konum Bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Aşıklar Mağarası Konum Bilgileri için TIKLAYINIZ

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Karavan ile Nerelere Gidilir? Neler Yapılır? başlıklı makalemizde akdeniz karavan tatili, karavan tatili ve karavan tatili yapılacak yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Marmaris’te Gidilebilecek En İyi 10 Otel Listesi

Değerli gezilecekyer.org okurlarımız bu yazımızda yaz ayları yaklaştıkça otel arayışına giren tatilci okurlarımız için Marmaris’in en güzel en uygun otellerini...

Kapat