Assal Gölü Nerede – Assal Gölü Hakkında Bilgi

Assal Gölü Nerede – Assal Gölü Hakkında Bilgi; cibuti’de bulunur ve bir diğer adı da “beyaz elmas” dır. Suyunu denizlerden almasıyla beraber, dağlardaki kar sularıyla da beslenmektedir. Cibuti’de Afar Üçgeninde bulunmaktadır.

Assal Gölü Nerede – Assal Gölü Hakkında Bilgi

Cibuti ile Kızıldeniz arasında yer almaktadır. 1920 yıllarına kadar pek bir ziyaretçisi bulunmayan Assal Gölü, Dünya’da Gezilecek Yerler en yeni ve çok güzelini eklemektedir. Bu bölge tuz ticareti yapanların geçiş noktası olduğundan, Etiyopya’ya tuz taşınırken buraları geçmek zorunda kalan kervanlar, yanlarında bolca su taşımalıdırlar.

Assal Gölü İklim/ Ne Zaman Gidilir?

Bulunduğu bölgenin en sıcak noktası olan Assal Gölü 57 derece sıcaklığa ulaşmaktadır. Deniz seviyesinden daha aşağılarda bulunan göl, denizin 155 metre kadar altında olduğu söylenmektedir.

Assal Gölü Nasıl Gidilir

Assal Gölüne gitmek isteyenler önce Cibuti’ye gitmeli ve ardından Assal Gölü’nü gezmelidir.

Assal Gölü Foto Galerisi Resimleri Görselleri >>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

assal gölü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Suudi Arabistan Gezilecek Yerleri – Suudi Arabistan Hakkında Bilgi

Suudi Arabistan Gezilecek Yerleri – Suudi Arabistan Hakkında Bilgi; Suudi Arabistan Krallığı olarak da bilinen, Arap yarım adasında bulunan, Arap...

Kapat