Bakırköy’e Nasıl Gidilir?

Bakırköy’e Nasıl Gidilir?
20 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 747 kez okundu.

İstanbul’un Avrupa yakasının en eski yerleşim yerlerinden ve en popüler ilçelerinden biri olan Bakırköy, deniz kıyısında olmasının da etkisi ile ulaşım açısından son derece elverişli bir bölgede yer almaktadır. 

Bakırköy’e nasıl gidilir?

Bakırköy’e deniz yolundan da kara yolundan da, raylı sistem ile de ulaşmak mümkündür. İstanbul Deniz Otobüsleri tarifesi doğrultusunda bu ilçeye denizden erişim mevcuttur. Bakırköy- Bostancı ve Bakırköy- Kadıköy hattında deniz otobüsü seferleri düzenlenmektedir.

Bakırköy Nerede

Bakırköy, merkezi bir konumda yer almasından ötürü birçok yere otobüs ve dolmuş ile erişimin sağlandığı bir ilçedir. Taksim, Şişli, Topkapı gibi merkezlerden dolmuşlar ile Bakırköy’e erişilebilmektedir.

Bakırköy otobüs durağı adeta Avrupa yakasındaki İETT otobüs seferlerinin buluşma noktası gibidir. E-5 karayolu üzerinden gerçekleşen seferler ile İstanbul’un birçok bölgesine erişimin yanı sıra Yeşilköy’den gelip sahil yolundan devam eden 81 no’lu otobüs ile sahil yolu üzerinden Eminönü’ne, Atatürk Havalimanından gelip yine sahil yolundan devam edn 96T no’lu otobüs ile (çift biletlidir)sahil yolu üzerinden Taksim’e erişim söz konusudur.

Bakırköy ayrıca raylı sistemler ve metrobüs güzergahı üzerinde yer aldığından bu toplu taşıma seçeneklerinden de yararlanılabilmektedir.Her iki sistemde de İncirli-Bakırköy durağı mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Bosna Hersek Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Bosna Hersek Foto Galerisi, Bosna Hersek Gezilecek Yerler ve Karagöz Camii hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

BAKIRKÖYE NASIL GİDİLİR

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bosna Hersek Gezilecek Yerler

Balkanlar’ın hatta Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan Bosna Hersek, köklü ve hüzün dolu geçmişinin uzantısı tarihi eserler, doğal güzellikler...

Kapat