Çatalca Antikköy Gezilecek Yerleri ve Kahvaltı Yerleri

Baharın gelmesiyle özellikle hafta sonları ailecek gidilen piknik alanları ve tesisler fazlasıyla rağbet görmektedir. Günübirlik bile olsa haftanın yoğunluğunu ve stresini atmak için tercih edebileceğiniz bir tesis olan Çatalca Antikköy ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Antikköy – Çatalca

20 yıl önce Büyükçekmece Çatalca yolu üzerinde Antikköy adıyla işletmeye açılmıştır.  Aile saadetini, gelenek ve göreneklerimizi bir demet halinde sizlere sunmaktadır. Büyükçekmece Gölü’nün muhteşem manzarası eşliğinde piknik, mangal ve çeşitli aktiviteler yapabileceğiniz bir tesistir.

Hafta sonları yoğun bir ziyaretçi kitlesine sahip olan Antikköy’de çocuklu aileler de unutulmamış. Tesislerin içinde küçük de bir hayvanat bahçesi bulunmaktadır.  Bu bahçede tavus kuşu, horoz, ördek, tavuk, kaz, keçi, kuzu, koyun, midilli, at, deve ve eşek bulunuyor. Çocuklarınız at, eşek veya midilli atları ile gezintiye çıkarabilirsiniz. Dilerseniz de siz atlar veya develer ile gezintiye çıkabilirsiniz.

Gün boyu dilerseniz hamaklarda yatabilirsiniz , dilerseniz minderlerde oturup semaverden çayınızı içebilirsiniz. Antikköyde kahvaltı salonu ve kendir pişir kendin ye mekanları vardır. Cennet bahçelerini andıran, ister masada ister yer sofrasında et-mangal, açık büfe köy kahvaltısı keyfi yaşayabilirsiniz. Tahinli-cevizli kabak tatlısı, av bıldırcını, Hamsiköy sütlacı, kara kazan kavurma, pişi hamur gibi yiyecek, içecek çeşitleri var.

Yaz mevsiminin sıcaklarında serin, tertemiz havasıyla ve muhteşem göl manzarasıyla yeşilin tüm renklerini ziyaretçilerine sunan Antikköy’de düğün, nişan gibi etkinlikler de düzenlenmektedir.  Bahçenin içerisine koyulan masalar ve bu kocaman arazi piknik-mangal için ideal bir yer.

Sabahları sadece köy kahvaltısı verilmektedir.

Kişi başı kahvaltı fiyatı: 50 TL. dir. Çocuklar ise: 30 TL’dir

Açık olduğu saatler: 08:30 – 23:00

Antikköy Çatalca’ya nasıl gidilir?

İstanbul’a 59 km. olan Çatalca’ya E-5 ve TEM üzerinden kendi aracınızla gelebileceğiniz gibi İstanbul Yenibosna’dan halk otobüsleriyle de gelebilirsiniz. Yenibosna’dan Çatalca’ya giden otobüslere binerek yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından tesislere ulaşabilirler.

Deniz yoluyla gelmek isterseniz Eminönü-Büyükçekmece deniz otobüsü ile Büyükçekmece’ye kadar gelip, oradan da 17 km yol alarak Çatalca’ya ulaşabilirsiniz.

Kendi aracınızla gitmeyi düşünüyorsanız TEM gişelerden yaklaşık 20 dk sürmektedir. Mekânın ücretsiz otoparkı var hemen yanındadır.

ÇATALCA ANTİKKÖY GEZİLECEK YERLERİ VE RESİMLERİ

Bir önceki yazımız olan Gökpınar Gölü Nerededir Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizde Gökpınar Gölü gezilecek yerler, Gökpınar Gölü hangi şehirde ve Gökpınar Gölü nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Romantik Bir Venedik Gezisi Hakkında Bilgiler

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlerle, Dünya’nın ve Avrupa’nın en romantik şehirlerinden, köprüler ve kanallar şehri olarak anılan İtalya’nın nadide şehirlerinden...

Kapat