Çeşme Hakkında Bilgi – Çeşme Gezilecek Yerleri

Çeşme Hakkında Bilgi – Çeşme Gezilecek Yerleri; Tarihi yerlere ev sahipliği yapan Çeşme en gözde tatil yerleşkeleri arasında yer almaktadır. Popüler tatil beldesi olan Çeşme tarihin güzelliklerini yansıtarak tatilin farklı bir form almasını sağlamaktadır.

Çeşme Hakkında Bilgi – Çeşme Gezilecek Yerleri

Doğa harikası olarak bilinen Çeşme Erythrai Antik kenti Antik çağdan günümüze ulaşmıştır. İlk yerleşim merkezi olan Çeşme Erythrai Antik kenti tatilin yaşam merkezi olarak tanınır. Doğa güzelliklerinin vazgeçilmezi Çeşme binlerce yılın eşsiz güzelliklerini sunarak doğanın harikasını ziyaretçileri ile paylaşmaktadır.

Çeşme’de Gezilecek Yerler

Çeşme kalesi: Osmanlı dönemine ait olan Çeşme kalesi Çeşme Müzesi olarak tanınmaktadır. Eşsiz güzellikleri ile ev sahipliği yapan Çeşme kalesi ile geçmişten günüme gelen tarihi eserlere tanık olabilirsiniz. Tatilinizi farklı bir platforma taşıyacak Çeşme kalesine bayılcaksınız.

Germiyan Köyü: Eski yerleşim merkezileri arasında yer alan Germiyan köyü Osmanlı mimarisinin sahip olduğu özellikleri Ege köyüne yansıtarak doğallığı ile taçlandırmaktadır.

Çeşme Koyları ve Plajları: Çeşme’nin vazgeçilmez doğa harikası olan Çeşme koyları ve plajları görmeniz gereken yerler arasında öncülüğünü korumaktadır. Masmavi denizin tadını çıkararak doğa harikalarından Aya Yorgi Koyu, Çeşme Paşalimanı plajı, Çark plajı ve Çeşme Boyalık koyunı ziyaret edebilirsiniz.

Çeşme Sakız Ağacı: Sadece birkaç yetiştirme alanına sahip Sakız ağacına ev sahipliği yapan Çeşme’nin bu eşsiz güzelliğini görmeden sakın gitmeyin. Koruma altında olan sakız ağacı Çeşme’nin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Alaçatı Beachleri: Ege denizine kıyısı olan Alaçatı Beachleri tüm yorgunluğunuzu serin sularda bırakmanız için fırsat tanıyor. Kalabalık tatil bölgeleri arasında yer alan Alaçatı Bechleri halka açıktır. Fakat bazı kısımları beach olan bu bölge windsurf ve kitesurf gibi aktiviteleri de gerçekleştirmektedir.

Alaçatı evleri: Çeşme’nin küçük bir beldesinde yer alan Alaçatı evleri geleneksel ev formunu ziyaretçileri ile paylaşarak tatilinizin vazgeçilmez bir hal almasını sağlıyor. Rumlar aracılığı ile inşa edilen Alaçatı evleri orijinal halleri bozulmadan restore edilmektedir.

Çeşme Ilıcaları:  Zor bulunan ılıcalar arasında yer alan Çeşme Ilıcaları deniz keyfini enlerde yaşayarak sağlıklı bir yaşamın adresini ayağınıza sunuyor. Sizlerde Çeşme Ilıcaları aracılığı ile tatil keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Çeşme Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Küba Hakkında Bilgi - Küba Gezilecek Yerleri başlıklı makalemizde El Capitolio, Gran Teatro De La Habana ve Guanabacoa hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Küba Hakkında Bilgi – Küba Gezilecek Yerleri

Küba Hakkında Bilgi – Küba Gezilecek Yerleri; 1492 yılında Kristof Kolomb’un karaya çıkarak İspanya Krallığı adına hak iddia etmesinden, 1898...

Kapat