Değirmenbükü Koyu Nerede ve Hakkındaki Bilgiler

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, renklerin bütün tonlarının özellikle mavisi ve yeşili ile doğanın bozulmadığının kanıtı olan Gökova Körfezi’nin en güzel koylarından biri olan Değirmenbükü Koyu ile ilgili bilgiler aktaracağız. Değirmenbükü Koyu’na nasıl gidilir, Değirmenbükü Koyu nerededir, hakkında kısa bilgiler, Değirmenbükü Koyu-Marmaris arası kaç km’dir? Gibi birçok sorunun cevabının yer aldığı konumuza başlayalım.

Değirmenbükü Koyu Nerededir

Değirmenbükü Koyu, Gökova Körfezi’nde, Marmaris’e yaklaşık 25 km mesafede yer almaktadır.

Değirmenbükü Koyu Hakkında Bilgiler

Gökova Körfezi’nin eşsiz güzelliklerini keşfedebileceğiniz saklı cennetlerden biri sayılan Değirmenbükü Koyu, ayrıca Gökova’nın en büyük koyu durumundadır. Ülkemizin cennet köşelerinden Marmaris’e 25 kilometre mesafede bulunan Değirmenbükü Koyu, özellikle kaptanların en gözde koylarından biridir. Gözde olmasının nedenlerinden biri de bu bölgenin çok sayıda girinti ve çıkıntıya sahip korunaklı bir bölge olmasından kaynaklanmasıdır. Denizin içinde yer alan denizkızı heykeli, denizde gerçekten denizkızının varlığını gösterir duruluktadır. Çam ağaçları ile kaplı Değirmenbükü Koyu’nun batısında İngiliz Limanı bulunmaktadır. I. Dünya Savaşı esnasında düşman gemilerinden kaçan İngiliz şileplerinin bu bölgeye sığınması nedeniyle bu adla anılmıştır.

Limanın hemen kıyısındaki tepeden, körfezin ve Değirmenbükü Koyu’nun bütün güzelliklerini ve demirlemiş yelkenlileri seyretme şansını yakalayabilirsiniz. El değmemiş güzellikteki Değirmenbükü, özellikle teknelerle buraya gelen misafirlerine farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Değermenbükü Koyu, tertemiz sularıyla, yeşilin ve mavinin tüm tonlarının cömertçe sergilendiği koyları ve plajlarıyla tatilinizin en önemli parçalarından biri olmaya aday bir yerdir.

Değirmenbükü Koyu Nasıl Gidilir

Ulaşım konusunda sizi sıkıntıya sokmayacak kadar rahat olan Değirmenbükü Koyu’na Muğla-Marmaris karayolu üzerinde bulunan Karacasöğüt kavşağı üzerinden bir kısmı asfalt olan yoldan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti veya gezgini ağırlayan Değirmenbükü Koyu ve Gökova Körfezi ile ilgili merak ettiğiniz birçok görsele aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

Değirmenbükü Koyu Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Kekova Adası Gezilecek Yerleri ve Hakkındaki Bilgileri başlıklı makalemizde kekova adası gezilecek yerleri, kekova adası hakkında bilgiler ve kekova adası nerededir hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Izmır guzel bahce sahıl resımlerı,katar güzel yerleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kekova Adası Gezilecek Yerleri ve Hakkındaki Bilgileri

Değerli gezilecekyer.org okurları bugün sizlere, tabiatı ve tarihsel gelişimiyle Türkiye’nin en güzel cennet köşelerinden biri olan Kekova (Dolichiste) Adası ve...

Kapat