Didim Gezilecek Yerler

Aydın ilinin turistik ilçelerinden biri olan Didim, şehir merkezine yaklaşık 123 Km uzaklıkta yer alan, adeta cennetten bir köşe beldedir. Muhteşem doğası ve zengin tarihi ile birçok önemli turistik ve tarihi yere sahip olan ilçede görülmesi gereken yerler çoktur ve Didim gezilecek yerler listesi de bu nedenle oldukça zengindir.

Didim Gezilecek Yerler

Didim’e yapılan seyahatlerde görmeden dönülmemesi gereken yerlerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Didyma Antik Kenti: Dünya çapında bir üne sahip antik kentte, birbirinden önemli ve güzel kalıntılar yer almaktadır. Bu kalıntılar içinde en ünlülerden biri Apollon Tapınağı’dır.

Altınkum Plajı:  Aydın’ın genelinde sahil beldelerinde birbirinden güzel plajlar yer almaktadır ve Mavi BAyrak ödüllü Altınkum Plajı bu plajların en ünlülerinden biridir. Havaalanına yaklaşık 80 Km mesafede bulunan plajın şehir merkezine uzaklığı ise 2 Km’dir. Toplam 500 Metre uzunluktaki plaj, sığ ve berrak muhteşem denizi ile keyifli bir gün geçirmek için oldukça uygun seçeneklerden biridir.

Milet Müzesi: Didim’deki önemli tarihi yerlerden biri olan Milet Müzesi, kente yapılan seyahatlerde ilk ziyaret edilen yerlerden biridir. Balat Köyü yakınlarında yer alan müzede, oldukça önemli antik kalıntılar sergilenmektedir.

Faustina Hamamı: Roma İmparatoru Marcus Avrelius tarafından, karısı Fauistina adına yaptırılmış hamam en önemli tarihi eserlerden biri olarak yoğun şekilde ziyaret almaktadır.

Didim’deki diğer gezilecek yerler şu şekildedir:

  • Priene Antik Şehri
  • Milet Tiyatrosu
  • Saplı Ada
  • Bizans Kilisesi
  • Miletos Antik Şehri, vb.

Didim’e Nasıl Gidilir

Didim’e uçak ile direkt ulaşım söz konusu değildir. 143 Km uzaklıkta yer alan İzmir Adnan Menderes Havaalanı üzerinden havayolu ulaşımı düşünülebilir. Ayrıca, otobüsle direkt olarak Didim’e ulaşım mümkündür.

Didim Gezilecek Yerler Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Diamond Of Bodrum başlıklı makalemizde Diamond of Bodrum ve Diamond Of Bodrum Foto Galerisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

didim gezilecek yerler,didimde gezilecek yerler,didim gezilecek görülecek yerler

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kuşadası Otelleri

Aydın iline bağlı en popüler ilçelerden biri olan Kuşadası, ülkemizin en gözde tatil beldelerinden biridir. Yurt içinden ve yurt dışından...

Kapat