Emirgan’a Nasıl Gidilir

İstanbul’un Sarıyer ilçesi sınırlarında yer alan Emirgan, sahili, korusu, çay bahçeleri ile sadece turistlerin değil; İstanbulluların da vazgeçemediği semtler arasında yer almaktadır. Bu popüler beldeye toplu taşıma ile de; şahsi araçlar ile de son derece keyifli bir yolculuk akabinde ulaşım mümkündür.

Emirgan’a Nasıl Gidilir

Sarıyer merkeze 16 Km, İstinye’ye 1,5 Km, Beşiktaş’a 6 Km uzaklıkta yer alan Emirgan’a sahil yolunu takiben özel araçlar ile erişim mümkündür. Ancak, özellikle hafta sonlarında park sorununun yaşandığı unutulmamalıdır. Çay bahçeleri, kafeler, vb. işletmelerde ağırlıklı olarak vale hizmeti verilmektedir.

Toplu taşıma ile Emirgan’a ulaşım için farklı seçenekler söz konusudur:

  • Metro ile ulaşım için; 4. Levent durağında inilerek Emirgan otobüsleri (EL2) ile bu ünlü semte gitmek mümkündür.
  • Taksim, Kabataş, Beşiktaş gibi merkezlerden Emirgan’dan geçen otobüslerin herhangi biri tercih edilerek semte ulaşılabilmektedir. Taksim’den finiküler ile Kabataş’a giderek oradan otobüse binmek de bir başka seçenek olarak tercih edilebilir.
  • Kadıköy, Üsküdar gibi sahil semtlerinden Kabataş’a ulaşıldıktan sonra yine aynı şekilde Emirgan’a erişmek mümkündür.

Emirgan Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Bursa’da İskender Nerede Yenir başlıklı makalemizde Bursa İskender Foto Galerisi, Bursa’da İskender Nerede Yenir ve Kebapçı İskender (Mavi Dükkan) hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

taksimden emirgene nasil gidilir,taksimden emirgana nasıl gidilir,EMİRGANA ULAŞIM,emirgana nasıl gidilir metronile,emirgana nasıl gidilir kadıköyden,emirgana nasıl gidilir,EMİRGAN NASIL GİDİLİR,eminönü emirgan otobüs,avcılardan emirgana nasıl gidilir,4 leventten emirgana hangi arabalar gidiyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bursa’da İskender Nerede Yenir

Bursa’ya yolu düşenlerin, şehrin adeta simgesi haline gelmiş olan İskender Kebabı yemeden dönmesi çok mümkün değildir. “Peki, bu meşhur kebabı...

Kapat