Erfelek Tatlıca Şelaleleri Hakkındaki Tüm Bilgiler Burada

Değerli gezilecekyer.org okurları bu yazımızda yaz ayları yaklaştıkça piknik yerleri ve serin mekan arayışına geçenler için güzel bir şelaleyi Sinop Erfelek tatlıca şelalesi ve tabiat parkını sizler için araştırdık. Erfelek Tatlıca Şelaleleri nerdedir, nasıl gidilir, giriş ücreti nedir bunların hepsinin cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

 Erfelek Tatlıca Şelaleleri

Şelale Sinop’ta  Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca köyü yakınlarında bulunmaktadır. Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Karasu Deresi üzerindedir. Erfelek şelalesi yıllardır gizlenmiş bir doğa mucizesi gibidir. Bu şelalenin özelliği iri ufaklı 28 adet şelaleden oluşmasıdır.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri bulunduğu ilçenin en büyük turizm kaynaklarındandır. Şelalenin çevresinde mesire alanları da bulunmaktadır ve çevresi kampa uygundur. Piknik seven gezerlerin ailesi ve arkadaşlarıyla gidip doğa içinde güzel bir gün geçirebilirler.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri dünyanın en güzel mekânı olma yolunda ilerlemektedir. Her geçen günde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır.

Hafta sonları  şehrin gürültüsünden uzaklaşacak, yalnızca kuş ve su sesleri ile dinlenip huzur bulmak istiyorsanız bu yer tam size göre demektir. Doğasında çeşitli hayvanları da görebilme şansınız vardır.

Suyun içerisindeki bazı bölgelerde derinlikleri değişkenlik göstermektedir alçak bölgelerde yerli halk ve ziyaretçiler tarafından serinlemek için de kullanılabilmektedir.

Bu bölgede kamp yapıldığı gibi tırmanma da yapılabilmektedir. Şelale kenarında bulunan oyukları kullanarak bu doğa sporu yapabilirsiniz. Suyun doğanın ve bitkilerin birleşimiyle oluşan manzara oldukça etkileyicidir. Mavi ve yeşilin birleşimi sizleri huzura boğacaktır. Sessizlik ve mükemmel doğa manzarası uyumunun bir arada olduğu Erfelek Tatlıca Şelaleleri genellikle şehirlerde yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Şelale çevresinde restoran, hediyelik eşya satan satıcılar, market, tuvalet, çocuk oyun parkı, otopark ve piknik alanı bulunmaktadır.

Şelale ücreti araba girişi 12 tl olup kamp için girişler 5 tl’dir.

Saat 09:00-19:00 arasında ziyaretçilere açık olmaktadır.

Erfelek Tatlıca Şelalelerine nasıl gidilir?

Sinop Erfelek ilçesi üzerinden gidilir. Yol çalışmalarından dolayı yolun bir bölümü toprak olsa da çoğu bölümü asfalttır. Erfelek ilçesine ulaştıktan sonra tabelaları takip ederek şelaleye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şelale Sinop’ a 45 Km ve Erfelek İlçesine 10 Km uzaklıktadır.

Sinop merkez’den Erfelek İlçesine her yarım saatte bir otogardan dolmuş kalkmaktadır.

Erfelek tatlıca şelalelerinin muhteşem fotoğraflarını görmek için aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize bakabilirsiniz.

ERFELEK TATLICA ŞELALESİ FOTO GALERİSİ

 

Bir önceki yazımız olan Kovada Gölü Hakkında Bilmedikleriniz Görmedikleriniz başlıklı makalemizde kovada gölü gezilecek yerleri, kovada gölü hakkında bilgiler ve kovada gölü nerededir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kovada Gölü Hakkında Bilmedikleriniz Görmedikleriniz

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, eşsiz bitki zenginliği ve hayvan çeşitliliğinin yanı sıra dinlenme, gezi ve eğlence imkanı sunan Isparta’nın...

Kapat