Fethiye Kabak Koyü Hakkında Tüm Bilgiler ve Gezilecek Yerleri

Değerli gezilecekyer.org  takipçileri bugün sizlere, yeşil ve mavinin birbirine en çok yakıştığı, tertemiz kumu ve denizi ile keşfedilmemiş cennetlerden biri olan Fethiye Kabak Koyu ile ilgili bilgiler aktaracağız. Kabak Koyu otelleri, kamp ve bungalovlar, Kabak Koyu nerede, Kabak Koyu ulaşım, hakkında bilgiler ve gezilecek yerler nerelerdir? Gibi soruların cevaplarının yer aldığı konumuza başlayalım.

Kabak Koyu Nerede

Dünya’nın sayılı koyları arasında gösterilen Kabak Koyu Muğla’nın 156 km güney doğusunda, Fethiye’nin 30 km güneyinde ve Ölüdeniz ’in ise 16 km güneyinde yer almaktadır.

Kabak Koyu Hakkında Bilgi

Kabak Koyu, Dünya’da ve Türkiye’de bulunduğu yerin ekolojik şartları nedeniyle oldukça nadir görülen bitki ve hayvan çeşitliliğinin yanında yaklaşık 200 metre uzunluğundaki koyu, turkuaz mavisi denizi, tertemiz kumsalı ve kuşbakışı manzarası ile doğal bir cennet olan Kabak Koyu, üç tarafı dağlarla çevrili ve vadi biçiminde eşsiz ve harika doğasıyla huzur ve doğallık arayanların ilk tercih edecekleri yerlerden biridir.

Modern yaşamın izlerinin yer almadığı Kabak Koyu sizlere doğa ile baş başa kalma imkanı sunmaktadır. Sakin bir tatil geçireceğiniz bu bölgede kamplar, bungalows, oteller ile konaklama ihtiyacınızı giderebilir, ayrıca başlıca kamplarda düzenlenen yoga ve meditasyon aktiviteleri ile huzurlu bir tatil imkanına sahip olabilirsiniz.

Kabak Koyu Gezilecek Yerler

Kabak Koyu konum olarak bölgede bulunan birçok doğa harikası yere ve antik kentlere yakınlığı ile bilinmektedir. Kelebekler Adası, Ölüdeniz, Faralya, Mavi Mağara gibi birçok noktayı gezebilirsiniz.

Kabak Koyu Nasıl Gidilir

Kabak Koyu’na en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. Dalaman’dan Havaş servisleri aracılığı ile öncelikle Fethiye’de bulunan ilçe otogarına oradan da Faralya-Kabak dolmuşları ile yaklaşık 50 dakika da buraya ulaşabilirsiniz. Buraya geldikten sonra yaklaşık 20 dakikalık bir patika yolu yürüyerek bu cennet koya inebilirsiniz. Kendi aracınız ile buraya ulaşmak isterseniz Faralya Köyü içerisinde yer alan otoparka aracınızı bırakıp buradan koya ulaşabilirsiniz.

Kabak Koyu Nerede Kalınır

Kabak Koyu kıyısında otel bulamazsınız bunun da nedeni doğal hayatın korunabilmesi için özellikle bu bölgeye herhangi bir bina yapılmasına izin verilmemesindendir. Ama doğayı çok seviyor ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız taş binalar yerine Kabak Koyu’nda kamp alanlarında ya da bungalovlarda kalabilir veya çadırınızı kapıp doğayla baş başa harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Kabak Koyu Otelleri

 • Kabak Avalon Bungalows
 • Lissiya Hotel
 • Kabak Armes Hotel
 • Kabak Natural Life
 • Olive Garden Kabak

Kabak Koyu Kamp ve Bungalowslar

 • Kabak Shiva Camp
 • Latcho Camp
 • Kabak Mandala Camping
 • Caliente Bungalows
 • Turan Hill Lounge
 • Sea Valley Bungalows
 • Deep Ocean Bungalows & Camping

El değmemiş ve benzersiz bir doğa ile tanışmak isteyenlerin mutlaka gidip görmesi gereken bir yer olan Kabak Koyu ile ilgili hazırlamış olduğumuz resimlere aşağıdaki galerimizden ulaşabilirsiniz.

FETHİYE KABAK KÖYÜ GEZİLECEK YERLERİ FOTO GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan Santa Harabeleri Nerede ve Hakkındaki Bilgileri başlıklı makalemizde Santa Harabeleri gezilecek yerler, Santa Harabeleri hakkında bilgi ve Santa Harabeleri nerededir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Santa Harabeleri Nerede ve Hakkındaki Bilgileri

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, Türkiye’nin gizli cennetleri arasında gösterilen Gümüşhane’nin turizm merkezi olan Santa Harabeleri ile ilgili bilgiler aktaracağız....

Kapat