Gito (Kito) Yaylası Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, Karadeniz Bölgesi’nin yaylaları arasında en önemlileri arasında gösterilen el değmemiş tabiatı, tertemiz havası, suyu, eşsiz manzaraları ile Kito (Gito) Yaylası ile ilgili bilgiler aktaracağız. Gito Yaylası nerede, hakkında bilgiler, Gito Yaylası’nın rakımı nedir, Gito Yaylası’na nasıl gidilir? Gibi soruların cevaplarının yer aldığı konumuza başlayalım.

Gito (Kito) Yaylası Nerededir?

Karadeniz de Rize ilini Çamlıhemşin ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kito Yaylası, ayrıca Çamlıhemşin’in kuzeyinde yer almaktadır.

Gito (Kito) Yaylası Hakkında Bilgiler

Eşsiz güzellikteki manzaraları ve tabiatı ile doğa tutkunlarını kendine çeken Kito Yaylası, yaklaşık 2400 metrelik rakımı ile Karadeniz Bölgesi’nde görebileceğiniz en güzel manzaraları yakalayabileceğiniz harika bir yerdir. Yerel halk tarafından ve birçok kaynakta Gito Yaylası olarak da geçen bu cennet köşe, size bulutların en üstündeymişsiniz hissi vermektedir. Kışın yoğun kar nedeniyle karlar altında kalan Gito Yaylası, baharın gelişiyle tüm güzelliğini ortaya çıkarmaktadır. Şehrin o stresli ve yorucu hayatından sıyrılmak, doğayla baş başa kalıp kendini dinlemek için her yıl binlerce doğa tutkununun ziyaret ettiği Gito Yaylası ayrıca gün batımı ve gün doğumunun seyrine doyulmayan Türkiye’nin en güzel yerlerinden biridir.

Özellikle Doğu Karadeniz yaylalarını turizm açısından daha ön plana çıkarmak amacı ile birbirinden çeşitli festival, müzik, horon ve yemek aktivitelerinin yanı sıra kamp, fotoğraf, hayvan gözlemi, trekking gibi imkanları ile özellikle Kito Yaylası sizlere inanılmaz fırsatlar sunmaktadır.

Gito (Kito) Yaylası Nasıl Gidilir?

Kito Yaylası’na ulaşım iki farklı güzergâhtan gerçekleştirilmektedir. Birinci yol Çamlıhemşin Çat Yaylası istikametinde yer alan Çat’a varmadan yol üzerinde yer almakta olan Meydan Köyü’nün aşağı kısmından sağa doğru ilerleyerek yaklaşık 1,5 veya 2 saat bir yolculuk etmek, ikinci ve daha çok tercih edilen yol ise Pazar – Hemşin yolundan devam edilerek varılan yoldur. İkinci yol diğer yola göre daha uzun ama daha düz bir yoldur.

Türkiye’nin bambaşka bir güzelliğe sahip yerlerinden biri olan Gito (Kito) Yaylası ile merak ettiğiniz tüm görsellere aşağıdaki galerimizden ulaşabilirsiniz.

GİTO YAYLASI GEZİLECEK YERLERİ VE FOTO GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan Erfelek Tatlıca Şelaleleri Hakkındaki Tüm Bilgiler Burada başlıklı makalemizde Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Erfelek Tatlıca Şelalesi hangi şehirdedir ve Erfelek Tatlıca Şelalesi nerededir hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

gito yaylasi,gito yaylası nerde

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Döngel Mağarası Nerededir? Nasıl Giderim?

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, doğa turizmi açısından öneminin yanında son dönemlerde yapılan kazılar neticesinde tarih gezilerinin en önemli ve...

Kapat