Hamsilos Koyu Nerededir ve Nasıl Gidebilirim?

Değerli gezilecekyer.org okurları bu yazımızda Türkiye’nin en kuzey noktasında yer alan Sinop’ta bulunan bir koyu hamsilos koyu’nu sizler için araştırdık ve sizlere aktaracağız. Hamsilos koyu nerededir, hamsilos koyuna nasıl gidilir, Sinop gezilecek yerler nerelerdir?

Hamsilos koyu

Hamsilos koyu Sinop ili sınırları içinde Türkiye’nin en kuzey noktasında bulunmaktadır. Buzulların aşındırması sonucu oluşmuş ve dünyada kendiliğinden oluşmuş koy özelliği taşımaktadır.

Hamsilos koyunun fil kafasına benzer bir görüntüsü vardır. Hamsilos koyunda deniz ve koyun birleştiği kısım oldukça geniştir ve iç kısımlarına gidildikçe daralmaktadır yerini ormana bırakmaktadır.

Hamsilos`un gerçek ismi Hamsoros`dur, fakat herkes tarafından Hamsilos olarak bilinir.

Hamsilos koyunun en uç noktasına kadar ulaşım imkânları vardır.

Hamsilos koyu yolu üzerinde piknik alanları dinlenebileceğiniz alanlarda vardır. Bu alanlarda çeşitli festivallerde gerçekleşmektedir.

Hamsilos tatili hem doğa ile iç içe hem de denizin tadını çıkarabileceğiniz bir tatilin yanı sıra uygun fiyatlı tatil imkânı sağlamaktadır.

Şehir yoğunluğundan uzaklaşmak ve dinlenmek isteyen tatilcilerin tercih edebileceği bir yerdir.

Hamsilos koyunun Sinop ili için gündemde olan Nükleer Santral yapımı sonrasında koruma alanı içerisine alınabileceği söylemleri yerli halkın oldukça tepkisini çekmiştir. . Hamsilos Koyu’nun arkasında kalan kısımda ise bir mağara bulunmaktadır.

Sinop gezinizde bu güzel doğa ile iç içe olan yere uğramanızı tavsiye ediyoruz. Hamsilos koyu sizlere birçok hizmet sunmaktadır. Konaklaması oldukça uygun fiyattadır. Hamsilos koyu Sinop ilin 12 km uzaklıktadır.

 Hamsilos koyu konaklama

 Hamsilos Tatil Köyü

Hamsilos tatil köyü toplam 32 odaya sahiptir. Bu tesis plaja az bir mesafede yer almaktadır. Hamsilos Apart Hotel Sinop kentinin dışında, mutfaklı ve ücretsiz Wi-Fi bağlantılı dairelerle hizmet vermektedir. Hamsilos Apart Hotel Sinop Havaalanı’na 2 km uzaklıktadır. Hamsilos otel  10.000m2 lik alan içerisinde inşa edilmiştir. Karadeniz’in mavisi ve doğanın güzelliği içerisinde rahatlamak için tasarlanmış bir tesistir. Balayı çiftlerine özel konseptleri mevcuttur.

Martı Kamp – Karavan

 Sinop Martı Kamping Çadır Karavan & Konaklama Tesisleri Sinop şehir merkezine 6 km uzaklıktadır. Hamsilos koyuna 5 km uzaklıktadır.  30.000 metrekare alanda, çadır karavan, restaurant hizmetleri vermektedir.

Yaz sezonunda sağlıklı ve huzurlu bir ortamda tatil yapmak isteyenler martı kamp alanında konaklayabilirler.

Hamsilos koyunun muhteşem fotoğrafları için aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize bakabilirsiniz.

 SİNOP HAMSİLOS KOYU FOTO GALERİSİ

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Cehennem Deresi Kanyonu Nerededir ve Nasıl Gidebilirim? başlıklı makalemizde Cehennem Deresi Kanyonu, Cehennem Deresi Kanyonu hangi şehirde ve Cehennem Deresi Kanyonu nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

_some_qunique_referrer_placeholder_

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cehennem Deresi Kanyonu Nerededir ve Nasıl Gidebilirim?

Değerli gezilecekyer.org okurlarımız bu yazımızda kendine has özellikleriyle eşsiz doğa manzarasına sahip olan bir kanyonu sizler için araştırdık. Henüz çok...

Kapat