İstanbul Akvaryum Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Sevgili gezilecekyer.org okuyucuları bu yazımızda İstanbul’da yaşayıp hafta sonu nereye gitsek diye düşünen veya İstanbul’a tatile gidip gezmek için güzel yer arayanlar için hem onların hem çocuklarının eğlenebilecekleri bir yer olan İstanbul akvaryumunu aktaracağız.

İstanbul Akvaryum

İstanbul’da yer alan dünyanın en büyük tematik akvaryumudur.

Şehrin Avrupa Yakası’nda Bakırköy ilçesi Şenlik köy (Florya) mahallesi sınırları içinde bulunmaktadır. 2003 – 2011 yılları arasında inşa edilen akvaryum, binlerce balık ve sürüngene ev sahipliği yapmaktadır. Alanın toplam büyüklüğü 22 bin metrekare olarak hesaplandı. İki kattan oluşan yapının içinde 6.800 metreküp su alma kapasitene sahip 64 adet su tankı bulunmaktadır.

Akvaryum kompleksi içinde ayrıca bilim merkezi, etkinlik alanları, çocuk eğlence bölümleri, sinema salonları, kafeteryalar, büfeler, restoranlar ve mağazalar da yer almaktadır. Küçük büyük herkesin ilgisini çeken İstanbul Akvaryum özellikle okul gezileri için uygun bir gezi noktasıdır.

İSTANBUL AKVARYUM RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yaklaşık 1500 çeşit, toplamda 15 bin adet deniz ve kara canlısı bulunmaktadır.

Binlerce canlı türünü görebileceğiniz bu akvaryum Karadeniz, İstanbul Boğazı, Marmara, Çanakkale Boğazı, Ege, Süveyş Kanalı, Kızıldeniz, Antartika, Akdeniz, Cebelitarık, Doğu Atlantik, Orta Atlantik Sırtı, Batı Atlantik, Panama Kanalı, Pasifik Okyanusu, Nautilius ve Amazon Yağmur Ormanı bölümlerinden oluşuyor. İstanbul Akvaryum, sualtı dünyasını merak edenler için harika bir mekan olmuş.

Ziyaret Gün ve Saatleri: Hafta içi 10:00 – 19:00, hafta sonu 10:00 – 20:00 arasında ziyaret edilebilir. Hafta sonları normalden kalabalık olabiliyor.

İstanbul akvaryum giriş fiyatları:   Yetişkin: 53 TL. Öğrenci, Öğretmen, Engelli, 65 yaş üstü, Gazi: 35 TL. 3 kişilik aile: 135 TL. 4 kişilik aile: 170 TL. 4 Kişilik Aileye Ek Her Kişi İçin: 35 TL.

Dönemsel olarak ücretlerde değişiklik olabilir.

İstanbul akvaryum ulaşım

Florya’da Sosyal Tesislerin hemen yanında bulunuyor. Eminönü’nden Florya’ya sahil boyu giden yolda BN1-BN2 otobüsleri ile hemen yakınına kadar gidebilmeniz mümkündür.

Metrobüsle gelecekseniz Sefaköy, Florya, Cennet Mahallesi veya Bağlar durağından dolmuşa binerek akvaryuma ulaşabilirsiniz.

Kendi aracınızla:Florya tabelalarını takip etmeniz yeterli. Eğer E5 üzerindeyseniz Bakırköy sahil yolu veya Ataköy sahil yoluna girip yine florya tabelalarını takip edebilirsiniz.

 Adres: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul

İstanbul akvaryumunun birbirinden güzel resimlerini görmek için aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize bakabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Borçka Karagöl Nerededir Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizde borçka karagöl gezilecek yerleri, borçka karagöl giriş ücreti ve borçka karagöl tabiat parkı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kıbrıs’ta Gezilecek En Güzel 5 Yer

Değerli gezilecekyer.org okuyucuları yazımızda yavru vatan diye tabir edilen Kıbrıs’ta nereye gidilir ? Biz sizler için Kıbrısın en iyi gezilecek...

Kapat