Katar Doha Gezilecek ve Görülecek Yerleri

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, gökdelenlerin, lüksün ve zenginliklerin ülkesi olan Katar’ın başkenti olan Doha ile ilgili bilgiler aktaracağız. Doha nerede, hakkında kısa bilgiler, gece hayatı nasıldır, Doha-İstanbul uçuşları, Doha’nın gezilecek yerleri nerelerdir, Doha’da yaşam nasıldır, Doha’ya nasıl gidilir? Gibi birçok sorunun cevabının yer aldığı konumuza başlayalım.

Doha Nerededir

Katar’ın başkenti olmasının yanında en büyük şehir de olan Doha, Katar’ın doğu kısmında Basra Körfezi kıyısında konumlanmıştır.

Doha Hakkında Bilgiler

Ortadoğu’da Dubai’nin yerine aday bir yer olan Doha, içinde barındırdığı kültürü, tarihi geçmişi, farklı mimarisi ve lezzetli yemeklerinin yanı sıra özellikle son dönemde ticari alanda yapılan yatırımları ve alışveriş merkezleri ile ünlü özel bir yerdir.2000’li yılların başından itibaren gelişmeye başlayan ve halen gelişimini sürdüren Doha, dünyanın belki de en hareketli ve canlı yerlerinden biri olarak gösterilmektedir. Katar’ın incisi olma yolunda büyük adımlarla ilerleyen başkent Doha, Katar gezilecek yerler listenizde ilk sıralarda olması gereken şehirlerden biridir.

Doha Gezilecek Yerler

İslam Sanatları Müzesi, Souq Waqif,  The Corniche, Aspire Park, Katara Kültür Köyü (Katara Cultural Village), Villaggio, Doha Altın Çarşısı, Sheikh Faisal Koleksiyonları Merkezi, Mathaf Modern Sanatlar Müzesi, Doha Hayvanat Bahçesi, West Bay Bölgesi, Katar Ulusal Müzesi ( Qatar National Museum), Doha İnci Anıtı, Rumeila Park

Doha Gece Hayatı

Doha geceleri, eğlence ve gece hayatı sanılanın aksine oldukça hareketlidir. Genellikle büyük beş yıldızlı otellerin içerisinde bulanan gece kulüplerinde eğlence sabaha kadar devam etmektedir. Ancak Doha Otelleri dışında pek bir eğlence imkanı bulamayabilirsiniz. Lüksün, ihtişamın ve zenginliğin şehrinde gece ve eğlence hayatının da bir o kadar pahalı olduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz. Ayrıca içki içmek için turist olduğunu belgelemeniz için pasaport göstermeniz gerekmektedir.

Doha Gece Kulüpleri ve Barları

 • Crystal
 • The Den
 • Sky View Bar
 • Pearl Lounge Club
 • Lava Lounge
 • Hive Lounge
 • Champions
 • Habanos Bar
 • Dunes
 • The Club at The St Regis
 • Jazz Club

Doha Nasıl Gidilir?

Türkiye’den vizesiz olarak ziyaret edebileceğiniz Katar’ın başkenti Doha’ya İstanbul-Doha karşılıklı direk seferleri ile ulaşabilirsiniz. Qatar Airways, Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines ve Emirates firmaları ile Doha’ya rahatlıkla gidebilirsiniz. Doha’da yer alan Doha Uluslararası Havaalanı, Doha’nın yaklaşık 5 km güneyinde bulunmaktadır. Havaalanından şehir merkezine ulaşımda en çok metro ve otobüsler tercih edilmektedir. Metro ile 10 otobüs ile de yaklaşık 15 dakika da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Son olarak şunu belirtelim İstanbul-Doha arası uçuş süresi yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Lüks hayat tarzı, kocaman gökdelenleri, yapay adaları, ticaret ve alışveriş merkezleri ile Doha, dünya üzerinde yaşayan kentlerden biri olarak gösterilmektedir. Doğu ile batının en bariz örneklerinin iç içe yer aldığı Doha ile ilgili merak edilen tüm resimlere aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

DOHA GEZİLECEK YERLERİ VE FOTO GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan Bulgaristan Sofya'da Neresi Gezilir ve Neresi Görülmeli? başlıklı makalemizde sofya gece hayatı, sofya gezilecek yerler ve sofya hakkında bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Gito (Kito) Yaylası Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, Karadeniz Bölgesi’nin yaylaları arasında en önemlileri arasında gösterilen el değmemiş tabiatı, tertemiz havası, suyu, eşsiz...

Kapat