Kırgızistan Gece Hayatının Renkli Görüntüleri

Sevgili gezilecekyer.org okurları bugün sizlerle göğe uzanan dağlar ülkesi olan Kırgızistan gece hayatı ile ilgili bilgiler aktaracağız.Kırgızistan nerede, Kırgızistan gece hayatı, Kırgızistan en popüler gece kulüpleri ve Kırgızistan ile ilgili kısa bilgilerin yer aldığı konumuza başlayalım.

Kırgızistan Nerededir?

Kırgızistan, Orta Asya’da yer alan yeşilliği bol ve küçük bir ülkedir. Kırgızistan, günümüzdeki yedi bağımsız Türk devletlerinden biri olup Türk Keneşi ve  TÜRKSOY’un üyesidir. Denize kıyısı olmayan Kırgızistan’ın kuzeyde  Kazakistan, batıda  Özbekistan, güneybatıda  Tacikistan ve güneydoğuda  Çin Halk Cumhuriyeti sınır komşuları olarak yer almaktadırlar.

Kırgızistan’da nüfus yoğunluğunu yerli halk olan Kırgızlar (%64.9) çekmektedir. Diğer etnik gruplar içinde en büyük  Özbekler (13.8%) ve  Ruslar (%12.5) oluşturur. Küçük gruplar ise  Tatarlar (%1.9),  Uygurlar (%1.1),  Kazaklar (%0.7) ve Ukraynalılar (%0.5) oluşturmaktadır.

Kırgızistan, yönetimsel olarak başkent Bişkek dâhil 8 ile ayrılmıştır. Bişkek Kırgızistan’ın başkenti olmasının yanında ülkenin en büyük şehri durumundadır. Kırgızistan’ın diğer il ve il merkezleri ise şunlardır.

– Batken (Batken)

– Çuy (Tokmok)

– Calal-Abad (Celal-Abad

–  Narın (Narın)

– Oş (Oş)

– Talas (Talas)

– Issık-Göl (Karakol)

Kırgızistan Gece Hayatı

Kırgızistan’da gece hayatının merkezi Bişkek’tir. Başkentte çok sayıda bar, pub, dans edebileceğiniz mekanlar, canlı şarkı söyleyebileceğiniz eğlence mekanları bulunmaktadır. Gece hayatının eğlenceli,renkli ve hareketli olmasının en büyük nedeni ise bu bölgede okuyan öğrenci kesiminin yoğunludur.Eğlence mekanları mesaiye akşamın ilk saatlerinden başlayıp sabaha kadar tempolu bir şekilde devam etmektedir.

Bizim ülkemizin aksine kadın nüfusun erkek nüfusundan daha fazla olduğu bir ülkedir Kırgızistan. Kadın nüfusunun daha çok olması kadının toplumdaki yerini de değiştirmektedir. Biz erkek egemen bir toplumuz ancak Kırgızistan’da kadınların daha çok egemen olduğunu söyleyebiliriz. Yani cemiyette görünürlülük açısından gerek iş hayatında gerekse sosyal hayatta kadınlar daha ön plana çıkmaktadır.

Promzona

Bişkek’in belki de en eski kulüplerinden biri olan Promzona’da eğlence sabah kadar sürmektedir. Kolay park imkanı, yardımsever personel, yüksek kaliteli ses sistemi, birbirinden ilginç Kırgız menüleri,büyük bar,dev LED ekranlar,ışık gösterileri ve canlı performanslarıyla gelen müşterilerini kayıtsız bırakmayacak bir kulüptür.

Retro Metro

Bişkek’in hatırı sayılır gece mekanlarından biri olan Retro Metro daha çok 1980’li yıllara damgasını vuran müzik,dans ve ara sıra canlı performansları ile meraklılarına tema akşamları sunan bir mekandır.Günlerine göre düzenledikleri eğlenceli tarzları sayesinde farklı farklı görüşte insanı kendinde toplayan bu mekan eğlencenin sınırsız olduğunu yerlerden biridir.

GQ Night Clup

Işıklı ve gösterişli sahnelerinde birbirinden güzel ve seksi kızların dans ettiği lüks ve kaliteli bir mekan olan GQ Night Clup içeriğindeki müzik konsepti,barlarındaki aydınlatıcı gösteriler ve dev ekran LED’lerle içerisinde oldukça hareketlilik olan bir mekandır.

Kırgızistan Popüler Mekanlar

Kırgızistan’da yer alan diğer popüler mekanlar şunlardır;

  • 12 Bar
  • Navigator
  • Fire and Ice
  • Sweet 60’s
  • Golden Bull
  • Martini Lounge Pub
  • Blonder Pub
  • Hennsy Night Clup

Bişkek’ten bir Berlin performansı bekleme fakat beklentilerini de çok düşük tutmamak gerekmektedir. Bişkek gece hayatı, kentte öğrenci nüfusunun yüksek olmasından dolayı bir hayli renkli olduğunu belirtmiştik. Üstelik burada bolca Türk vatandaşı ile karşılaşma imkânınız da bulunabilir. Burada pazarlık yapman için illa onların dilini konuşmanızda gerekmemektedir. Çünkü burası, çok dilli bir ülke ve seni bu konuda hiç yadırgamayacaklardır. Türk vatandaşlarına olan sempatilerini de bu çarşı ve pazarlarda görebileceksin.

Kırgızistan, ulaşım, konaklama, çarşı ve pazar bakımından ucuz bir kenttir. Fakat giderek bir turizm kentine dönüşmesi ve hareketli bir gece hayatıyla bir kaç yıl içinde bu ucuzluktan giderek uzaklaşacağı belirtilmektedir.

Nerede eğlenelim?

Kırgızistan gece hayatının, çok iyi olmasa da, orta düzeyin biraz üzerinde eğlence sunduğunu söyleyebiliriz. Bişkek’te gidebileceğiniz mekanlar arasında Nightclub Kreml, Bar Navigator, Live Bar ve Pinta Bar var.

Dağların yoğunca bulunduğu ülkenin, başkenti Bişkek’te bundan nasibini almış. Bişkek’in merkezine yaklaşık bir saat uzaklıkta olan Kashkaa- Suu Ski Resort’da kış sporları yapabilir ve eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Kırgızistan gece hayatı ile ilgili merak ettiğiniz ve özenle hazırlanmış resimlerimize aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

KIRGIZİSTAN GECE HAYATI VE FOTO GALERİSİ

 

Bir önceki yazımız olan Seyşeller Adalarında Tatile Ne Dersiniz? başlıklı makalemizde seyşeller gezilecek noktalar, Seyşeller Gezilecek Yerleri ve seyşeller nerede ve nasıl gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Seyşeller Adalarında Tatile Ne Dersiniz?

Sevgili gezilecekyer.org okurları bugün sizlerle, palmiye ağaçlarının gölgesinde kartpostal güzelliğinde kumsalları, mavi ve yeşilin tonlarının mükemmel bir uyum içerisinde yer...

Kapat