Konya Bilim Merkezi Hakkındaki Bilgiler

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, Konya ilimizi bilim alanında merkez olma yolunda en önemli yapı taşlarından biri olan Konya Bilim Merkezi ile ilgili bilgiler aktaracağız.

Konya Bilim Merkezi Nerede, Konya Bilim Merkezi Hakkında Bilgi, Konya Bilim Merkezi Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti, Konya Bilim Merkezi Nasıl Gidilir? Gibi soruların cevaplarının yer aldığı konumuza başlayalım.

Konya Bilim Merkezi Nerede

İnşası ile Türkiye’nin en önemli yeşil bina örnekleri arasında gösterilen Konya Bilim Merkezi, Konya ilimizin Selçuklu ilçesinde ve Konya şehir merkezinin 15 km kuzeydoğusunda yer almaktadır.

Konya Bilim Merkezi Hakkında Bilgi

Türkiye’de TÜBİTAK tarafından desteklenerek hizmete sunulan ilk bilim merkezi unvanına sahip Konya Bilim Merkezi 2014 yılının Nisan ayında faaliyete girmiştir. Yaklaşık 100 bin metre karelik bir arazide kapalı alanı, açık otopark alanı ve araç yolları, yürüyüş yolları ve yeşil alanı ile tam anlamıyla Türkiye’nin cazibe merkezleri arasında gösterilen Bilim Merkezi, yeni nesillerin gayelerine ulaşmalarındaki yapı taşlarından biri olmaktadır. İnsana yapılan yatırım en büyük yatırımdır ilkesi ile yenilikçi, özgüven sahibi ve araştıran gençlerin yetiştiği bir toplumun oluşmasına destek amaçlı birçok aktivite ve etkinlik imkanı sunan Konya Bilim Merkezi, her yıl birçok yerli ve yabancı ziyaretçisi tarafından ziyaret edilmektedir.

Konya Bilim Merkezi gözlem ve seyir kulesi, açık hava sergileri, planetaryum (gezegen evi),tematik sergiler, konferans salonları, laboratuvarlar ve kütüphanesi ile tam bir bilim merkezi olma yolunda ilerlemektedir. Ayrıca Konya Bilim Merkezi içerisinde yer alan mağazada hem çocuk hem de büyükler için düzenlenen bilim kitapları, eğlenceli robot kitleri, teleskop gibi ilgi çekici materyaller, deney setleri ve zeka oyunlarına ulaşabilirsiniz. Her yaştan misafirine oldukça eğlenceli ve etkileşimli ortamlar sunan Konya Bilim Merkezi, Konya gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalıdır.

Konya Bilim Merkezi Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Pazartesi hariç hafta İçi: 9:00 – 17:00 Hafta Sonu:10:00 – 18:00 saatleri içerisinde ziyaret edilebilecek olan Konya Bilim Merkezi’nde Giriş Ücretleri; Tam bilet:5 TL, Öğrenci ise (26 yaş ve altı için) 2 TL’dir. Planetaryum Ücretleri ise; Tam bilet:5 TL Öğrenci ise (26 yaş ve altı için) 2 TL olarak belirlenmiştir.

Konya Bilim Merkezi Nasıl Gidilir

Şehir içerisinden 34-43 ve 44 numaralı otobüsler ile Konya Bilim Merkezi’ne rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.34 nolu otobüs hattı sırayla Eski Garaj Otobüs Hareket Merkezi, Mevlana Kültür Merkezi, Mevlana Caddesi, Alâaddin Bulvarı, Ankara Caddesi, Konya Bilim Merkezi güzergahını kullanmaktadır. Ayrıca 34 numaralı otobüs saat 09:00 ile 16:00 saatleri arasında hizmet vermekte olup Pazartesi günleri Bilim Merkezi kapalı olduğundan sefer yapmamaktadır. Bunun dışında konumu itibari ile Konya Bilim Merkezi’ne ticari taksiyle  Konya Otobüs Terminalinden 10 dk,Konya Havaalanı’ndan 5 dk ve Konya Tren Garı’ndan ise 25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olmaya yolunda emin adımlarla ilerleyen Konya Bilim Merkezi ile ilgili merak ettiğiniz tüm görsellere aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

Konya Bilim Merkezi Resim Galerisi

 

 

Bir önceki yazımız olan Mersin'de Gezilecek En Güzel Yerlerden Bozyazı başlıklı makalemizde akdeniz gezilecek yerler, bozyazı nerede ve gezilecekyer.org hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Çamlıhemşin Zil Kalesi Nerededir Nasıl Gidilir?

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, Fırtına Deresi’nin eşsiz manzarası, karlı ve yemyeşil dağları ile doğanın ortasında tarihi dokusu ve ihtişamlı...

Kapat