Marshall Adaları Nerede – Marshall Adaları Gezilecek Yerleri

Avustralya kıtasında yer alan Marshall Adaları, Pasifik Okyanusu’nun kuzeyinde, Papua Yeni Gine ve Hawai’nin ortalarında yer alan küçük bir ülkedir. 

Marshall Adaları Nerede – Marshall Adaları Gezilecek Yerleri

181.3 kilometre kare bir alan üzerinde kurulan devletin başkenti Majuro şehridir. Ülke, Abd’nin buralarda zaman zaman yaptığı nükleer silah denemeleri ile de bilinmektedir.  

Marshall Adaları Nüfusu

62.000 civarında bir nüfusa sahip olan ülkedeki en büyük etnik grup Mikronezyalılardır. Bunun yanı sıra ülkede çokça göçmen de bulunmaktadır. Hatırı sayılır bir Japon nüfus da ülke içerisinde varlığını sürdürmektedir.

Marshall Adaları Önemli Şehirleri

Majuro: Ülkenin başkentidir. 25.000 civarında bir nüfusa sahiptir. Son derece küçük olan şehir, oldukça sakin olan yapısı ile dikkat çekmektedir. Şehirde uluslar arası bir havaalanı ve bir de liman bulunmaktadır. Çok büyük bir denizkulağının yer aldığı şehirde, dalgalar iç kesimlere kadar girememektedir. Şehirdeki en önemli faaliyetlerin başında su sporları gelmektedir.

Marshall Adaları Din ve Konuşulan Dil

Ülkenin neredeyse hepsi Hıristiyanlık inancına mensuptur. Ülkede 3 dil konuşulmaktadır. Bunlar İngilizce, Japonca ve Marshall dilidir. Resmi dil olan İngilizce neredeyse herkes tarafından bilinmektedir. Halkın bir kısmı ise yerel bir lisan olan Marshall dilini tercih etmektedir.

Marshall Adaları İklim/ Ne Zaman Gidilir

Ülke genel olarak tropikal iklimin etkisi altındadır. Bolca yağış alan ülkede Kasım ve Mayıs ayları arası sürekli yağmurludur. Bu dönem dışında ise son derece kuru bir havaya sahip olan ülkeye, Mayıs ayından sonra gitmek daha iyi bir tercih olacaktır. Çünkü bu dönemde fırtına ve kasırga gibi doğa olayları yok denecek kadar azdır.

Marshall Adaları Gezilecek Yerler

Muhteşem kumsallara, doğaya ve havaya sahip olan bu ülke, adeta cennetten bir parça gibidir. Özellikle Abd’li turistlerin çok sık ziyaret ettiği ülkede, dinlenmek için güzel plajlar bulabilirsiniz. Akvaryumu andıran koylarında yüzebilir, dalış sporları gerçekleştirebilirsiniz. Sandal kiralayarak kıyıları gezmek de diğer alternatifler arasında yer almaktadır. Bu açıdan bakıldığında Majuro şehri son derece güzel ve gezilebilir bir kenttir. Aneko adaları, Mieco Beach Yacht Clup ve Peace Park Memorial gezilecek diğer yerler arasındadır.  Ülkenin başkentinde bulunan ve yerel ürünlerin sergilendiği pazarlar da mutlaka ziyaret edilmesi gerekilen yerler arasındadır. Bu pazarda son derece sıcak olan ülke insanları ile tanışabilir ve onların el emeklerini inceleyebilirsiniz. Bölgeye özgü çanta, yelpaze, paspas, sepet, kolye, model kano gibi ürünleri yerinde görebilir ve hatıra olarak bu ürünlerden satın alabilirsiniz.

Marshall Adaları Tarihi Yerleri

Ülkede çok fazla gezilecek tarihi yer mevcut değildir. Alele Museum ada tarihine ilişkin eserlerin bulunduğu bir yerdir. Yakın tarihte yapılan nükleer denemeler yüzünden yaşanmaz hale gelen Bikini adası da, ziyaret edilebilir. Günümüzde kullanılan bikini kelimesi bu adadan gelmektedir.

Marshall Adaları Gece Hayatı

Ülkede oldukça hareketli ve renkli bir gece hayatı vardır. Özellikle başkentte çok sayıda bar, gece kulübü ve disko bulabilirsiniz. Her keseye göre birçok eğlence mekânının bulunduğu ülkede, sabahın ilk ışıklarına kadar gönlünüzce ve güven içerisinde eğlenebilirsiniz.

Marshall Adaları Ne Yenir/ Ne İçilir

Marshall Adaları’ndaki yemek kültürü ağırlıklı olarak dünyanın farklı bölgelerindeki mutfaklardan etkilenmiştir. Ülkede en çok tüketilen besin kaynağı, aynı zamanda geçim kaynağı da olan balıktır. Bunun yanında pirinç de çok sık şekilde tüketilen bir yiyecektir. Yemekler genellikle bu iki ürün ile yapılır. Son yıllarda tavuk ve domuz eti de ülke mutfağı içerisine dahil olmaya başlamıştır. Ülkede kullanılan bir diğer ürün ise Hindistan Cevizidir.

Marshall Adaları Nasıl Gidilir

Ülkeye gitmek için İstanbul’dan bölgeye direkt uçuş bulunmamaktadır. United Airlines ile aktarma yaparak ülkeye ulaşabilirsiniz.

Marshall Adaları Foto Galerisi >>>>>>>

 

Bir önceki yazımız olan Somaliland Nerede - Somaliland Gezilecek Yerleri başlıklı makalemizde Berbera Seaside Plajları, Hargeisa İl Müzesi ve Kaya Sığınakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

marshall adaları,marshall adaları nerede

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Somaliland Nerede – Somaliland Gezilecek Yerleri

Somaliland Nerede  - Somaliland Gezilecek Yerleri; Afrika boynuzunda yer alan, dünya ülkeleri tarafından Somali’ye bağlı özerk bir bölge olarak kabul...

Kapat