Mikonos Adası Nerede ve Tüm Bilgileri

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, turkuaz mavisi denizi, tepelerde yükselen kiliseleri, çılgın gece hayatı ve beyaza boyanmış mavi pencereli evleriyle Yunanistan’ın eğlence adası olarak bilinen Mikonos Adası (Mykonos İsland) ile ilgili bilgiler aktaracağız.

Mikonos Nerededir

Yunan adaları içerisinde merkezde sayılabilecek bir konumda olan Mykonos Adası Yunanistan’ın güneydoğusunda, Türkiye’nin batısında yer almaktadır.

Mikonos Hakkında Bilgiler

Ege Denizi’ndeki Kiklad Adaları‘na bağlı olan Mykonos Adası, 90 km sahil şeridine sahiptir. Oldukça hareketli bir ada olan Mikonos’da günün hemen hemen her saati renkli ve canlı bir ada yaşamı hakimdir. Avrupa kıyılarını dolaşan büyük yolcu gemilerinin Ege’deki en önemli duraklarından biri olan Mikonos, Avrupa Jet sosyetesinin de tercihi olmakla birlikte Yunan adalarının en gözde ve en uğrak yeridir. Paradise Beach ve Elia Beach olmak üzere iki büyük kumsalı bulunan adanın, toplu taşıma araçları yok denecek kadar azdır. Muhteşem denizi, her yaz dolup taşan plajları, günün ilk saatlerine dek süren partileri, beyaza boyanmış evleri, kırmızı çatılı kiliseleri, müzeleri, tarihi kalıntıları ve sıcak insanlarıyla meşhur olan Mikonos Adası Yunan adaları içerisinde en çok ilgi gören yerlerin başında gelmektedir.

Mikonos Gezilecek Yerler

Mykonos Town

Yunanca Chora olarak telafuz edilen ve Mykonos’un şehir merkezi olan bu bölge,çok büyük olmasa da Mikonos’ta gezilecek yerlerden biridir.Eski zamanlardan beri korsan saldırıları altında kalmış olan Mykonos Adası’nın merkezi olan bu bölgenin mimarisi de bundan etkilenerek dar ve labirent yapısıyla dikkat çekmektedir. Bu dolambaçlı sokaklarda pek çok sanat galerisi, taverna ve lüks mağazalar yer almaktadır.

Mikonos Küçük Venedik (Little Venice)

Mikonos Adası’nda görülecek yerler arasında ilk sıralarda yer alacak olan Küçük Venedik bu adanın en büyüleyici yerlerinden biridir. Venedik’i andıran görünümü sayesinde bu isimle anılan bu bölgede; birçok butik otel, açık hava kafeleri ve restoranlar kıyıda sıralanmaktadır. Ayrıca bu bölge özellikle güneşin batışının izlenebileceği ender yerlerden biridir.

Mikonos Plajları  (Mykonos Beaches)

Paradise Beach, Ornos Beach, Paranga Beach, Kalafatis Beach, Panormos Beach, Agios Stefanos Beach, Platis Gialos Beach, Kalo Livadi Beach, Agios Sostis Beach, Ftelia Beach, Agrari Beach, Fokos Beach, Agia Anna Beach, Psaros Beach, Lia Beach, Psarou Beach, Agios Ioannis Beach, Kapari Beach

Mikonos Gezilecek Diğer Yerler

 • Mykonos The Windmills (Mikonos Yel Değirmenleri)
 • Delos Adası
 • Paraportiani Kilisesi
 • Mykonos Arkeoloji Müzesi
 • Saint George Kilisesi
 • Mykonos Folklor Müzesi
 • Mikonos Ege Denizcilik Müzesi
 • Paleokastro Manastırı

–         Manto Karavanlar Meydanı-         Ftelia Arkeolojik Alanı-         Gioras Wood Ortaçağ Mikonya Fırını-         Armenistis Deniz Feneri

Mikonos Gece Hayatı

Mikonos’da yer alan plajlar gece hayatının da odak noktasını oluşturmaktadır. Mikonos’un değişik bölgelerinde bulunan plajlar gündüz deniz, kum ve güneşten yararlanma imkanı sunarken, akşamüstü saatlerinden itibaren bu plajlar birer eğlence mekanına dönüşmektedir. Plajların etrafında yer alan hareketli gece kulüpleri şehirde gece hayatının kalbinin attığı noktalardır. Dünyanın birçok farklı yerinden gelen inşaların tıka basa doldurduğu mekanları ile Mykonos gece hayatı, çılgın, sınır tanımaz ve uçuk-kaçık eğlenceleri ile sabaha kadar sürmektedir. Mikonos gece kulübü, disko, bar eğlence mekanları önerilerimiz arasında şunlar yer almaktadır. Cave Paradiso, New Face (Down Under), Katerina’s Bar, Pierros Bar, Ramrod Bar, Pierros Bar, Galleraki Bar. Her yaz sezonunda farklı coğrafyalardan ve farklı cinsel tercihlerden yüzbinlerce kişi ağırlayan Mikonos Adası, Dünya’nın en renkli gece hayatı mekanları arasında yer almaktadır.

Mikonos Ne Zaman Gidilir?

Deniz ve güneşten yararlanmak isteyenler Mayıs – Eylül arası özellikle yaz boyunca adayı ziyaret edebilirler. Ilıman bir  iklime sahip olan Mikonos Adası, kültürel geziler için ise yıl boyunca ziyaret edilebilmektedir.

Mikonos Nasıl Gidilir?

Mikonos şehir merkezine 4 km. uzaklıkta küçük bir havalimanı bulunmaktadır Türkiye’den Mikonos’a Haziran ve Eylül ayları arasında Borajet ve Atlas firmalarının İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından direk uçak seferleri bulunmaktadır.Sezonun en yoğun olduğu yazın havalimanından otobüs seferleri ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Onun dışında alternatif olarak şehri merkezine taksiler ile de ulaşılabilmektedir.

Mikonos Nerede Kalınır?

 • Nissaki Boutique Hotel
 • Myconian Imperial Hotel & Thalasso Centre
 • Tharroe of Mykonos
 • Myconian Villas Collection
 • Arte & Mare Elia Mykonos Suites
 • Kouros Hotel & Suites

 Mikonos Adası gezilecek yerler ile ilgili arayacağınız her şeyi bulabileceğiniz görsellerimize aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

MİKONOS GEZİLECEK YERLERİ VE FOTO GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan Londra'nın Gezilecek ve Görülecek Yerleri başlıklı makalemizde londra eğlence yerleri, londra gece hayatı ve Londra Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Londra’nın Gezilecek ve Görülecek Yerleri

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizleri, sanatın ana merkezlerinden birine, yürümenin ve hayaller kurmanın şehrine, güneşin batmadığı krallık olan İngiltere’nin başkentine...

Kapat