Miniatürk Nerede ve Nasıl Gidilir?

Sevgili Gezilecekyer.org okuyucuları bu yazımızda gezildiğinde sizlere masalsı bir atmosfer yaşatacak olan yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği İstanbul Miniatürk’ü aktaracağız.

Miniatürk Nedir ve Nerededir ?

Miniatürk İstanbul Haliç’te bulunan minyatür parkıdır. Türkiye’de dünyadaki sayılı minyatür parklarından biridir. Miniatürk 02 Mayıs 2003 tarihinde ziyarete açılmıştır. İnşası yaklaşık 2 yıl sürmüştür.  Hoş bir gezi parkı olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir kültür ve sosyal sorumluluk projesidir. Bu park özellikle Türkiye’nin her yerini gezip görme imkan ve zamanı olmayanlar için bulunmaz bir fırsattır.  Yaklaşık 122 eser, 9 farklı dilde tanıtılmaktadır. Bu eserlerin 1/25 oranına küçültülmüş minyatür modellerine yer verildi. Park alanı içerisinde oyun alanları, minyatür tren, Kristal İstanbul Müzesi ve Panorama Zafer Müzesi görülebilir. Ayrıca Çocukların ve gençlerin hoşça vakit geçireceği oyun alanı, go-card, kumandalı tekne, trambolin ve bütün alanı boydan boya gezdiren Miniatürk Express tren bulunmaktadır. 400 kişilik oturma kapasitesiyle amfi tiyatro, Miniatürk’ü hatırlatacak hediyelik eşyaların satışa sunulduğu alışveriş merkezleri vardır.

Miniatürk Ulaşımı

 Metrobüs kullanacak müşterilerimiz Halıcıoğlu durağında indiklerinde 41 ST (Seyrantepe – Topkapı) İETT otobüs veya Topkapı Seyrantepe minibüsleri kullanarak Miniatürk’e ulaşım sağlanabilir.

Sütlüce’de Haliç’in kıyısında bulunan Miniatürk’e “Miniatürk” durağından geçen tüm otobüslerle ulaşım sağlanabilir. Bu duraktan geçen tüm otobüsler.

Eminönü yakınlarındaki parka metrobüsle Halıcıoğlu inilerek otobüs ya da dolmuşla ulaşabilirsiniz.

Taksim’den; 54 HT Belediye Otobüsü

Eminönü’nden; 47, 47 Ç, 47 E Belediye Otobüsleri

Topkapı’dan; 41 ST  Belediye Otobüsü

Mecidiyeköy ve Şişli’den; 54 HŞ Belediye Otobüsü İle ulaşım sağlanabilir.

Kendi arabalarıyla giden ziyaretçiler için , Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi 34445 Sütlüce – Beyoğlu / İstanbul

Miniatürk giriş fiyatları

 Tam bilet ücreti : 5 TL

Öğrenci , Öğretmen ,Polis , Askeri personel giriş bileti : 3 TL

Okul grupları ( okul öncesi dahil ) : 3 TL veli 5 TL

Yabancı uyruklu ziyaretçi bileti : 10 TL

Nakit ve kredi kartı geçerlidir.

Ziyaret Gün ve Saatleri: Her gün 09:00 – 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Yılın 365 günü açık bir Açık Hava Müzesi olan Miniatürk, resmi tatillerde ve bayramlarda da açık olup girişinde 500 araçlık büyük bir otopark bulunmaktadır.

 MİNİATÜRK RESİMLERİ VE FOTO GALERİSİ

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Antalya Side Gezilecek Yerleri Nerelerdir? başlıklı makalemizde Side Gezilecek Yerler, side hakkında bilgiler ve Side Nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Miniatürk Nerede ve Nasıl Gidilir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Gül dedi ki:

    Çok keyifli görülesi bir yer.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Antalya Side Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, harika doğal manzaraları, dar sokakları, muhteşem bahçeleri upuzun beyaz plajları, görkemli antik anıtları ile Antalya...

Kapat