Ngorongoro Krateri

Ngorongoro Krateri; dev bir volkanik kraterdir. Aynı zamanda içerisinde çok fazla hayvan türü barınan bir dünya olmaktadır.

Ngorongoro Krateri

Afrika sınırları içerisinde, Kenya-Tanzanya’da bulunan Ngorongoro Krateri Arika’nın en çok hayvan olan (ortalama 30000 hayvan) 260 km2’lik kısmında inanamayacağınız bir National Park olduğunu görebilirsiniz.

Tıpkı Nuh’un gemisinde olduğu gibi, yüzlerce hayvanın bir arada olduğu bir yerdir. “Devasa bir volkanik kraterin etrafında nasıl bu kadar canlı kalabilmiş” dediğini duyar gibiyim. Bunun nedeni ise, bu dev bir volkanik krater olmasına karşın, volkanın sönmesi de yüzyıllar öncesine dayanmaktadır.

Burada göreceğiniz hayvanlardan bazıları, çizgili zebralar, Afrika antiloplarıdır. 30000 hayvanın 15000lik bir kısmını Güney Afrika Antilobu oluşturmaktadır ve bunlar sürü halinde yaşarlar, aksi taktirde yırtıcı hayvanların yemeği oluverirler…

Ngorongoro Krateri Resimleri Görselleri >>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Kongo Nehri başlıklı makalemizde Kongo Nehri, Kongo Nehri Görselleri ve Kongo Nehri Resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kongo Nehri

Kongo Nehri; adından da belli olduğu gibi Afrika sınırları içerisinde Kongo’da bulunmaktadır. Eski zamanlarda da adına Zaire denirdi. İlk olarak...

Kapat