Qulad Said Vahası Nerede – Qulad Said Vahası Hakkında Bilgi

Qulad Said Vahası Nerede – Qulad Said Vahası Hakkında Bilgi; Sahra’nın en verimli topraklarına sahip olan vahada ağaçlar yetişmektedir. Sahra için bulunmaz bir nimettir.

Qulad Said Vahası Nerede – Qulad Said Vahası Hakkında Bilgi

Çölde su serap gibidir. Çölün kavurucu sıcaklığında serap görmek içten bile değil. Fakat Qulad Said Vahası serap değil bir gerçek ve inanılmaz bir güzelliğe sahip. Bir çok sebze tarlası bile bulunan Qulad Said tek renk olan çöl resminin içine serpiştirilen renk ahengi oluşturmaktadır.

Bu bölgede yetişen yaşam ağacı, bir diğer adıyla hurma ağacının bir hikayesi vardır. Hurma ağacının birini kestiğinizde, yanındaki komşu olan hurma ağacı yas tutup meyve vermiyormuş. Hele bir de sevgilini kestiğiniz dişi hurma ağacı acısından ölüyor ve kuruyormuş.

Qulad Said Vahası İklim/ Ne Zaman Gidilir?

Gündüz sıcaklık (48 derece) kavurucu olmasına karşın, gece -10 derecelere kadar düşmektedir. İstediğiniz mevsimde gidebilirsiniz.

Qulad Said Vahası Resimleri Görselleri >>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Qulad Said vahası

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Saint Lucia Gezilecek Yerleri

Saint Lucia Gezilecek Yerleri – Saint Lucia Nerede; Saint Lucia Karaipler’de bulunur. Karaip denizinin doğusunda yer alır. Atlantik Okyanusunun kıyısında...

Kapat