Rwenzori Mountains

Rwenzori Mountains; Afrika sınırları içerisinde bulunan Rwenzori Mountains, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Uganda’da bulunmaktadır. Nil Nehrinden beslenmektedir. Yüksekliği 5109 metre olmaktadır.

Rwenzori Mountains

Oluşum zamanı üç milyon yıl öncesine dayanmaktadır. Bir diğer adı da “Ay Dağları” olmaktadır. Dağın bulutlar arasındaki zirvesi sadece rüzgârlı günlerde ve sis dağıldığı zaman kendisini göstermektedir. Tüm görkemini kısacık zamana saklar. İlk 1906 yılında Abruzzi Luigi di Savoia tarafından resmedilmiştir.

Afrika’nın karlı dağları Rwenzori Mountains yani Ay Dağlarında bulunmaktadır. Rwenzori Dağlarından ve buzullardan oluşan sular, akıp giderek birçok göl oluşturmaktadır. Burada eğrelti otları ve ağaç sarmaşıkları yetişir. Bunların arasında da yaban muzlarına rastlamak mümkün.

Rwenzori Mountains Resimleri Görselleri >>>>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Turkana Gölü

Turkana Gölü; Afrika sınırları içinde bulunur. Kenya ile Uganda arasında uznan bir göl olan Turkana Gölü, Eyitopya’ya 640 kilometre uzaklıktadır....

Kapat