Saint Kitts ve Nevis Gezilecek Yerleri

Saint Kitts ve Nevis Gezilecek Yerleri; Saint Kitts ve Nevis Federasyonu Karaipler’de bulunur. Leeward Adaları olarak bilinen adalardan iki tanesinin üzerine kurulmuş olan federal bir ülkedir. Amerika’daki en küçük bağımsız devlettir.

Saint Kitts ve Nevis Gezilecek Yerleri

Ülke Saint Christopher ve Nevis Federasyonu olarak da bilinmektedir. Ülkedeki büyük ada Saint Kitts’tir. Küçük ada Nevis ise The Narrow adında olan sığ bir kanalın karşısında yer almaktadır.

Saint Kitts ve Nevis Nüfusu

Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 51 bindir. Nüfus çoğunluğunu siyahiler oluşturur. Siyahilerin oranı % 90’dır. Ülkede % 5 oranında melezler, % 3 oranında Doğu Hintliler, % 1 oranında da beyazlar bulunmaktadır. Ülkede yaşayanlara Nevisli veya Kittili denir.

Saint Kitts ve Nevis Önemli Şehirleri

Basseterre: Ülkenin başkentidir. Büyük ada olan Saint Kitts’te bulunur.

Charless Town: Nevis adasında bulunan yerleşim merkezlerinden biridir.

Saint Kitts ve Nevis Din ve Konuşulan Dil

Ülkenin resmi dili İngilizcedir. Kendi aralarında yerel diller konuşan gruplar da vardır.

Ülkenin neredeyse hepsi Hıristiyan’dır. Başka dinlere inananlar ve hiçbir dini kabul etmeyenlerde bulunur.

Saint Kitts ve Nevis İklim/ Ne Zaman Gidilir?

Ülke her mevsim ziyarete uygundur. Sıcak olan ülkeye bu yüzden yılın her günü ziyaretçiler gidebilmektedir. Ada olması nedeni ile deniz turizmi için uygun bir bölgedir. Doğayı sevenlerin ve güneşin altında parıldayan denizi izlemek isteyenlerin buluşma noktasıdır. Pek fazla bilinmeyen bu ülkede turizm çok fazla gelişmemiştir. Fakat eğlenmek ve dinlenmek için ideal ortamlara sahiptir. Bu ülke tam olarak gözünüze hitap edecektir. Yağışlı geçen zamanlarda mevcuttur. İklimlerin değişmesi nedeni ile yağısın aralıkları bilinmemektedir. Burada kış yaşanırken ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Saint Kitts ve Nevis Gezilecek Yerler

Ülke çeşitli müzik festivalleri ile ünlüdür. Carnival Saint Kitts adasında düzenlenir. Ayrıca Nevis adasında Haziran ayının son haftası sadece bir hafta süren ST. Kitts Müzik Festivali düzenlenir. Temmuz ayının sonlarında başlayıp yine bir hafta süren eğlence ise Culturama’dır. Ülkeyi bu vakitlerde ziyaret ettiğinizde sokak dansları ile coşacaksınız. Ayrıca jazz, salsa, calypso, steelpan ve soca müzikleri ile bolca eğleneceksiniz. Ülkeye gittiğinizde yakın zamanda olan Georgez Kasırgasının izlerini görebilirsiniz. Coneree Beach bölümünde güzel denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca deniz için Sandy Point Town’da uygun bir bölgedir. Ülkeyi tepeden izleme keyfine erişmek isterseniz Brimmstone Hill’e çıkabilirsiniz. Uzaktan turkuaz denizi izleme heyecanını burada yaşayabilirisiniz.

Saint Kitts ve Nevis Tarihi Yerleri

Ülkeye ilk olarak İngilizler tarafından ayak basılmıştır. Geçmiş yıllardan kalan kiliseleri ziyaret edilebilecek en güzel yerlerdendir. Ülke tarihi yönden zayıf olsa da doğal yönden çok zengindir. Pırıl pırıl denizi ve civarda bulunan adaların güzelliğini izleyebilirsiniz. Kültür turizmi için uygun olmayan ada ülkesi deniz kum ve güneşin tadını size yaşatacaktır.

Saint Kitts ve Nevis Gece Hayatı

Gece hayatı oldukça hareketlidir. Gündüz ve gece açık olan mekanlar günün her saati hizmet vermektedir. Otelinizde konaklarken eşsiz manzara eşliğinde eğlencenin tadına da varabilirsiniz. Ülke tertemiz sokaklara ve gerçekten görülmeye değer otellere sahiptir. Bu yüzden her saat otellerde kişi yoğunluğuna göre eğlenceler düzenlenir.

Saint Kitts ve Nevis Ne Yenir/ Ne içilir

Avrupa, Karaip ve Amerika mutfaklarını içinde barındırır. Deniz mahsullerinin tüketimi yaygındır. Ekonomisi tarıma dayalı olan ülkede farklı meyveler tadabilirsiniz. Pilav ve fasulye yiyebilecekleriniz arasındadır. Her tarafı sularla çevrili olan ülkede değişik balıklar ile damak zevkinizi geliştirebilirsiniz. Baharatı çok severler ve ne yerseniz yiyin içinde baharat bulunacaktır. Ayrıca canınız balık yemek istemezse ve pilavdan da sıkıldıysanız tavuk ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Saint Kitts ve Nevis Nasıl Gidilir

Ülkeye ulaşım civardaki ülkelerden yapılmaktadır. Herhangi bir Karaip ülkesine gittikten sonra daya deniz ya da hava yolu ile aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz.

Saint Kitts ve Nevis Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Guyana Gezilecek Yerleri - Guyana Nerede başlıklı makalemizde Guyana Din ve Konuşulan Dil, Guyana Foto Galerisi ve Guyana Gece Hayatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

бабочки фото,картинки бабочек,насекомые,насекомые фото,картинки бабочки,цветы с бабочками,анталия,anne,бабочка фото,бабочки фото картинки

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Guyana Gezilecek Yerleri – Guyana Nerede

Guyana Gezilecek Yerleri – Guyana Nerede; Resmi adı Guyana Kooperatif Cumhuriyeti'dir ve Güney Amerika'da yer alır. Komşuları Venezuela, Surinam ve...

Kapat