Saitabat Şelalesi Nerede ve Nasıl Ulaşılır?

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, Huzur veren suyu, yemyeşil doğası ve tertemiz havası ile Bursa’nın gözde yerlerinden biri olan Saitabat Şelalesi ile ilgili bilgiler aktaracağız.

Saitabat Şelalesi Nerede, Saitabat Şelalesi Hakkında Bilgi, Saitabat Şelalesi Giriş Ücreti Ne Kadardır, Saitabat Şelalesi Nasıl Gidilir? Gibi soruların cevaplarının yer aldığı konumuza başlayalım.

Saitabat Şelalesi Nerede

Uludağ’ın muhteşem güzellikteki suyunun oluşturduğu Saitabat Şelalesi Bursa şehir merkezinin yaklaşık 22 km güneydoğusunda, Kestel ilçesinin ise yaklaşık 13 km güneybatısında Saitabat Köyü’nün hemen girişinde yer almaktadır.

Saitabat Şelalesi Hakkında Bilgi

Uludağ’dan akan soğuk suların aşağı yönde akması sonucu oluşan Saitabat Şelalesi bir kanyon aracılığı ile suyunu dökmektedir. Yerli halk tarafından Güvercinlik olarak da anılan kanyon güzelliği ile göz kamaştırmaktadır. Yemyeşil çimenler ve etrafını saran yıllanmış çınar ağaçları ile Saitabat Şelalesi bilhassa doğa sporları ile ilgilenenlerin mutlaka uğradığı yerlerin başında gelmektedir. Bunun yanında temiz havasını teneffüs edebileceğiz ve günübirlik gezi veya piknik yapabileceğiniz, serin ve huzur veren suyu ile birçok ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Odun ateşinde, kiremit aracılığı ile tereyağı ile hazırlanan alabalıkları ile de meşhur olan Saitabat Şelalesi’nde ayrıca mangal lokantaları, büfeler, mesire alanları, dinlenme yerleri ve piknik alanları bulmak mümkündür.

Saitabat Köyü halkının kalkınmalarına katkıda bulunmak üzere açmış oldukları Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği aracılığı ile dernekte bulunan kadınlar evlerinde yapmış oldukları doğal yemekler, tarhanalar, reçeller, salçalar ve birçok el emeği ürünü burada değerlendirmektedirler. Doğayla baş başa kalabileceğiniz güzellikte bir yer olan Saitabat Şelalesi misafirlerine tabii bir terapi imkanı sunmaktadır. Bir gün Bursa’ya yolunuz düşerse bu değerli yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Saitabat Şelalesi Giriş Ücreti

Özel aracınız ile Saitabat Şelalesi’ne girişte 5 TL ücret talep edilmektedir.

Saitabat Şelalesi Gezilebilecek Yerler

Saitabat Şelalesi’ne gelmişken burayı da gezelim diyebileceğiniz yakın mesafeli yerler arasında Kestel Kalesi, Baba Sultan Camii, Küreklidere Şelalesi, Derekızık Köyü Akpınar Mesire Alanı ve Kestel Şelalesi de yer almaktadır.

Saitabat Şelalesi Nasıl Gidilir

Bursa’dan hareket edecekler Ankara Yolu 12 kilometresinden sağa saparak Uludağ Caddesi üzerinde öncelikle Derekızık Köyü’ne oradan da Saitabat Köyü’ne ulaşmanız gerekmektedir. Toplu taşıma gelecekler için, Arabayatağı İstasyonu- Saitabat- D/19 numaralı ve Arabayatağı İstasyonu- Osmaniye üzerinden giden D/20 numaralı belediye otobüsünü kullanmalısınız.

Saitabat Şelalesi piknik alanları, Saitabat Şelalesi kahvaltı yerleri ve Saitabat Şelalesi ile ilgili birbirinden harika resimlerin yer aldığı galerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Saitabat Şelalesi’nin En Güzel Resimleri

Bir önceki yazımız olan Adile Sultan Sarayı Hakkındaki Bilgiler başlıklı makalemizde Adile Sultan Sarayı düğünleri, Adile Sultan Sarayı giriş ücreti ve Adile Sultan Sarayı nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Adile Sultan Sarayı Hakkındaki Bilgiler

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, eşsiz manzarası ve tarihi dokusuyla İstanbul Boğazı’nın en güzel yerlerinden biri olan Adile Sultan Sarayı...

Kapat