Şifa Dağıtan En Uygun Kaplıcalar

Kış aylarında içinizi ısıtacak kaplıca tatilleri en iyi seçeneklerinden biridir. buz gibi havada sıcacık sularda yüzmeyi kim istemez ki ? Kaplıcalar sömestr tatilinin yaklaşmasıyla en doğru kış tatilleri tercihlerindendir. hem siz hem çocuklarınız şifalı sularda yüzebilir,tatil yapabilirsiniz. Kaplıca tatilleri aynı zamanda stressiz,huzurlu bir tatil için idealdir.Bu yıl sömestr’da eşinize ve çocuklarınıza onların sağlık ve enerji depolayabilecekleri bir tatil hediye edebilirsiniz.

Bizlerde gezilecekyerler.org olarak sizler için en uygun en hesaplı kaplıcaları araştırdık.

Sömestr Tatilinde Gidilebilecek En Uygun Kaplıcalar Nerelerdir ?

 Çermik Melike Belkıs Kaplıcaları – Diyarbakır

Kaplıca alanı Diyarbakır’ın çermik ilçesinde bulunuyor. Şanlıurfa ve Elazığ ulaşımını sağlayan karayollarının kesiştiği  noktada yer almaktadır.

Diyarbakır iline 92 km uzaklığındadır. Çermik kaplıca sularının romatizma,çocuk felci,kadın hastalıkları ve üst solunum yolları tedavisinde olumlu sonuçlar vermektedir.

Çermik Melike Belkıs Kaplıca Tesislerinde bulunan ‘Küçük Paşa’ ve ‘Büyük Paşa’ Hamamları 12 ay boyunca hizmet vermektedir. Otel ücretleri gidilen tarihlere göre değişiklik göstermektedir.
Tel. No : 0 412 461 42 22

 GAZLIGÖL KAPLICALARI-AFYON

Afyon’da bulunan Gazlıgöl kaplıcası  Türkiye’de bulunan en iyi kaplıcalar arasına girmektedir.Afyon’a İstanbul’dan 7 saat Ankaradan 3 saatte ulaşabilir sağlıklı bir tatil yapabilirsiniz. Gazlıgöl kaplıcalarından içme ve banyo tedavilerinde yararlanılmaktadır. Genel olarak romatizmal hastalıklar ve dolaşım sistemi sendromları rahatsızlıkları adı altında karaciğer, safra kesesi, mide ve bağırsakların spastik ağrılı sendromları, nevralji, nevrit, artroz, saboreik deri hastalıkları ve kadın hastalıkları tedavisinde faydalı olduğu gözlenmiştir. Gazlıgöl kaplıcasında vücudun ihtiyaç duyduğu kombine bir tedavi ve dinlenme imkânı rahat bir şekilde sağlanabilmektedir.

Konaklama için Özgül Termal Tatil Köyü’nü tercih edebilirsiniz. Kişi başı 100 TL’dir

OYLAT KAPLICALARI-BURSA

 Bursa İnegöl ilçesinin 27 km güneyinde bulunuyor. Aynı zamanda çam ve kayın ağaçları arasında olan bir şifa kaynağıdır. Her ağaç türüne rastlayacağınız bir bitki örtüsüne sahiptir. Oylat kaplıca sularının en önemli özelliği içilebilir olmasıdır. Suyu 40 derece olduğundan soğutulmadan banyo yapılabilir. Oylat kaplıcalarının modern havuzları mevcuttur. özellikle ağrılı sinir hastaları için şifa kaynağıdır. Tedavi özelliklerinin yanı sıra dört mevsim açık olan otelleriyle bilinir. Konaklama için Güven Otel Oylat otelinin tercih edebilirsiniz. Kişi başı 150 TL VE 205 TL  arasında değişiklik göstermektedir.

KIZILCAHAMAM-ANKARA

 Ankara kaplıcaları denilince aklımıza ilk gelen genelde Kızılcahamam oluyor. Başkent’e 75 km uzaklıktadır. Roma ve Selçuklu zamanlarından bu yana kullanıldğı söylenmektedir. Bu tesis Belediye tarafından işletilmektedir. Su sıcaklığı 48 derecedir. Bu şifalı sular Romatizma,Kadın hastalıkları,Dolaşım bozuklukları,Mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelmektedir. Konaklama için Kaplıca Termal Otel’i tercih edebilirsiniz. Kişi başı 199 TL ‘dir

SANDIKLI KAPLICALARI-AFYON

Afyon’un sandıklı ilçesinde bulunur.her yıl bir çok insan şifa bulmak ve tatil yapmak için sandıklı kaplıcasına gelmektedir.Dünyaca ünlü çamur banyolarına sahip bir kaplıcadır.Sandıklı kaplıcalarının suları için gençlik ve güzellik iksiri deniliyor.Sandıklı kaplıcaları sadece yerel halka değil bir çok turiste’de ev sahipliği yapmaktadır. Sandıklı kaplıcalarının iyi geldiği hastalıklar kısaca; cilt hastalıkları, romatizma, böbrek taşı, kadın hastalıkları, solunum yolları hastalıkları ve kireçlenmedir.konaklama için Gürsel termal oteli tercih edebilirsiniz.

DİYADİN KAPLICALARI-AĞRI

 Ağrı ilinin Diyadin ilçesinde bulunmaktadır. Türkiye’nin Doğusunda şifa dağıtan su kaynaklarıdır. Ağrının buz gibi soğuk havasında sıcacık kaplıca sularında şifa bulmak.tam bir ruhsal tedavi merkezidir. Diyadin kaplıcasının suyunun mineral oranı yüksektir. Konaklama için Diyadin Özyaşam kaplıcaları ve termal otel’i tercih edebilirsiniz.

KARAMUSTAFA KAPLICASI –BURSA

 Bursa,Çekirge,Mudanya yolu üzerindedir. Yeni kaplıcanın hemen yan tarafındadır.kendine has tarihi dokusu vardır.Erkekler ve aileler olarak iki bölümden oluşur. 25 odalı oteli mevcuttur. Dipten kaynayan 45 derecelik su rahim hastalıklarına iyi gelir. Bursa’da radyoaktivitesi en zengin kaplıca, Kara Mustafa’dır. Zengin değerleriyle çok amaçlı terapi kaynağıdır. Konaklama için otel mevcuttur .ücretleri 1 kişi için 100 TL’dir 2 kişi için 120 TL’dir .

TUZLA KAPLICALARI-İSTANBUL

 İstanbul Tuzla’da bulunmaktadır. İstanbul’dakiler için bulunmaz bir nimet olan kaplıcadır. Şifalı suları ile ün kazanmıştır. Tuzla kaplıcalarında tesisler oldukça fazladır. Her bütçeye uygun tesisler bulunmaktadır.bu kaplıcanın suyunun sodyum oranı fazladır. Astım tedavisi için uygundur.konaklama için Tuzla Termal Hotel tercih edebilirsiniz. Kişi başı 149 TL’dir.

KARACASU KAPLICALARI

Bolu ilinde bulunur. Termal turizm bölgesidir. Karacasu kaplıcalarında bulunan su çok fazla minerallidir. Hastalıkların giderilmesinde ve cilt lekelerinde son derece etkilidir. Kaplıcanın bulunduğu alan doğa güzelliğiyle kendine hayran bırakıyor. Hem Karadeniz turu yapmak hemde kaplıca sularından şifa bulmak isteyen tatilcilerin büyük ilgisini çekiyor. Kaplıca sularından yaz-kış faydalanabilirsiniz. Hem tatil yapıp hemde sağlığınızı garanti altına alabilirsiniz.

KARAHIYAT/KIRMIZISU KAPLICALARI

 Karahıyat ilçesi içinde bulunmaktadır. Termal suyun içindeki maden oksitleri nedeniyle kırmızı,yeşil ve beyaz renkli traverten tabakaları oluşmuştur.Denizli kent merkezine 25 km uzaklıktadır. Tatilciler hiçbir ücret ödemeden buraya gelip, kırmızı sudan içebiliyor, çamur banyosu yapabiliyor. İsteyenler yanlarında şifalı sudan götürebiliyor. Karahayıt Beldesi’nde yedi tane dört ve beş yıldızlı otelin yanı sıra 100’den fazla pansiyon bulunuyor. Bu kaplıca Yurt dışından da en çok Almanya, Rusya ve Japonya’dan ziyaretçi ağırlıyor.

Aşağıda sizler için sunmuş olduğumuz galeride kaplıcaların görsellerini inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

EN UYGUN ŞİFALI KAPLICA RESİMLERİ

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Ağva Gezilecek Yerler ve Tüm Bilgileri başlıklı makalemizde ağva gezilecek yerleri, ağva nasıl gidilir ve Ağva Otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ağva Gezilecek Yerler ve Tüm Bilgileri

Merhabalar gezilecekyer.org'un değerli okurları.Bu yazımızda ülkemizdeki en önemli tatil beldelerinden birisi olan Ağva hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ağva Hakkında Bilinmesi...

Kapat