Şile Saklıgöl Gezilecek Yerleri ve Nasıl Gidilir?

Sevgili gezilecekyer.org okuyucuları bahar gelmişken evde oturmamalı, şöyle doğaya, yeşilliklere sığınmalı diyorsanız bu yazımızdaki Saklıgöl tam size göre bir yer, Saklıgöl nerededir , nasıl gidilir ?

Saklıgöl – Şile

Saklıgöl ,İstanbul’un şile ilçesinde karaman dere köyünde bulunmaktadır.  Şilede gidilecek en güzel yerlerden birisidir saklı göl ormanın içerisinde bol oksijenli bir yerdedir. Saklıgöl aslında küçük bir gölet. Ancak yeşil tepelerin arasında kendini gizlemiş bir cennettir.

Son yıllarda baya rağbet görmektedir. Şehrin sıkıcı ve boğucu atmosferinden kurtulmak isteyenlerin adresi haline gelmiştir. Saklıgöl muhteşem manzarasıyla sizi sizden alacak güzelliktedir.

Saklı gölün etrafında otopark yürüyüş alanları çocuk parkı gibi aktiviteler de mevcuttur. Şile saklı göl de sadece yemek değil doğa sporları da yapabilirsiniz.

Atv kiralayıp dağ yolunda gezintiye çıkabilirsiniz veya faytonla gölün etrafında ormanın içine doğru tur atabilirsiniz. Bisiklet parkuru da vardır, dileyen bisiklet sürebilir.  Bisikletiniz kiralama hizmeti olduğu gibi kendi bisikletinizi de getirebilirsiniz. Göl üstündeki kamelyalarda otururken göldeki durgun sudaki balıkları görmek mümkündür. Ekmeğinizi paylaşmak isterseniz güzel bir seyir olacaktır.

Saklıgöl çevresinde büyük olan bir tesis bulunuyor. Bu tesisin restraurant hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Çevresinde özel bir işletmenin piknik ve yemek alanı oluşturduğu bu doğal yeşillik harikası yere giriş ücretlidir.

70’e yakın masa bulunan bu büyük tesiste, trekking, toplu organizasyonları, televizyon çekimleri ve günübirlik turlar düzenlenmektedir.

 Saklıgöl’de Kahvaltı

 Tesis Kahvaltısı oldukça doyurucu, hatta bir kişilik kahvaltıyla 2 kişi bile rahatlıkla doyabilir.

Kahvaltı fiyatları

Köy kahvaltısı ve 1 demlik çay: 35 TL’dir

Piknik yapılması için ağaç altı masa 6 kişilik: 35 TL

Semaver: 30 TL’dir

Küçük mangal: 5 TL
Büyük mangal: 10 TL

Kahvaltı haricinde, ızgara, balık, nargile ve tatlı çeşitleri de mevcut. Hatta isterseniz mangal keyfi bile yapabilirsiniz.

Mekan sabah 08.00 akşam 23.00 arasında hizmet vermektedir.

Saklıgöl’e nasıl gidilir ?

Adres:  Karamandere Köyü, Saklı Göl, Şile / İstanbul

Otobandan Şile kavşağına gelindiğinde Işık Üniversitesi’ni geçtikten sonra ilk ışıklardan sağa girip Ahmetli Köyü yönüne doğru ilerliyorsunuz. İleride yol ikiye ayrılmaktadır. Sol taraftan devam ettiğinizde Saklıgöl güzelliğine ulaşmış oluyorsunuz.

Saklıgöl’e İETT otobüsleriyle de ulaşabilirsiniz.139-139A-139T ile ulaşım sağlayabilirsiniz

Şile Saklıgöl ile igili muhteşem fotoğrafları görmek istiyorsanız, aşağıdaki galerimize bakabilirsiniz.

ŞİLE SAKLIGÖL GEZİLECEK YERLERİ FOTO GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan Ayder Yaylası Hakkında Bilgi ve Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde ayder yaylası gezilecek yerler, ayder yaylası nerede ve ayder yaylası otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Prag Hakkında Bilgiler ve Gezilecek En Güzel Yerler

Sevgili gezilecekyer.org takipçileri, Orta Avrupa’nın en büyük ve en önemli şehirlerinden biri olmasının yanında birbirinden güzel tarihi yapıları, köprüleri, meydanları...

Kapat