Tisan Adası Mersin Nerede ve Nasıl Gidilir?

Değerli Gezilecekyer.org okuyucuları  bu yazımızda Akdeniz’in  güzelliklerinden olan Tisan Adasını ve en güzel yerlerini eşsiz güzelliklerini aktaracağız.

 Tisan Adası

Mersin ,Silifke ilçesini 30 km güneybatısında ,dağların ardında saklı kalmış bir yerdir. Akdeniz’in saklı cenneti olarak tabir edilir. Beyaz evleriyle Bodrum’u anımsatmaktadır. Eski adıyla Aphrodisias Antik Kenti olarak bilinen Tisan, beldenin denize uzanan burnunda yer alıyor. Tisan Yarımadası                              , Kıbrıs Harekatında, helikopterle bu bölgeden geçen bir albay tarafından keşfedilmiştir. Tisan Koyu, sadece sakin denizi ve doğasıyla ön plana çıkmakla kalmıyor. Yunan kolonisi olarak kurulan tarihi kentte, pek çok tarihi kalıntı da bulunuyor. Bembeyaz kumlardan oluşan, mercan koylarını andıran turkuaz rengi iki cazibeli kumsalı bulunmaktadır. Tisan Tatil Köyü doğaya ve denize zarar verilmeden kurulmuş. Kızkalesi ve Taşucu’ndan yapılan tekne turları bu adalar arasından süzülüp gelir ve kumsallarda günübirlik konaklarlar. Yazın duru gibi tertemiz denizinde yüzmek paha biçilemez.

Eğer yolunuz Mersin’e düşerse, bu saklı cenneti keşif listenize eklemeyi  ihmal etmeyin. Tisan Dünyadaki ilk 20 koy arasında 13. Sırada yer almaktadır.

Tisan Adasına Ulaşım

 Mersin’e bağlı Silifke ilçesine 31 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yaz döneminde düzenlenen günlük tekne turları, Tisan Koyu’na uğramaktadır. Mersin – Silifke Taşucu Tisan arası mesafe süre olarak yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.  Adana Havaalanı’na da yaklaşık 170 kilometre mesafede yer almaktadır.

Tisan Tekne turları ,Mersin Tasucu Tekne turları  özel servisleriyle hizmet vermektedir . sabah saat 10:00 Taşucu limanından başlar. Sırasıyla Barbaros koyu, Dana adası,Tisan koyu ve Boğsak koyu kalktıktan sonra güzergahını izleyerek saat 18:00 da taşucu limanına Geri döner. Yaz aylarında teknelerde sürekli etkinlik olmaktadır.yarışmalar,danslar bulunmaktadır.4 noktada yüzme molaları vardır.

 Tisan Adasında Nerede Kalınır ?

 Tisan Tatil Köyü

 Tisan Tatil Köyü, Mersin Silifke’ye bağlı Taşucu kasabasının batısında kalan Tisan Yarımadası’nda yer almaktadır. Site içerisinde restoran, cafe, market, disco, fırın, kasap, sıkmacı mevcuttur.

Ayrıca gezi teknesi de bulunmaktadır. Teknede sabah kahvaltısı akşam yemeği mehtap turları ve eşsiz Tisan koylarında gezi-balık ve yüzme turları yapılmaktadır. Tisan Tatil Köyü konaklama evleri 2+1 ve 1+1 dairelerden oluşmaktadır. Dairelerde oda ve salonlarda klima mevcuttur.Ayrıca buzdolabı bulaşık makinesi, çamaşır makinesi vardır. 24 saat güneş enerjisiyle sıcak su vardır.

Tisan Tatil Köyü’nde yapılabilecek birçok aktivite vardır. Bu aktiviteler içerisinde günübirlik tekne turları, basketbol, futbol, voleybol, yürüyüş, plaj futbolu, plaj voleybolu, bisiklet turları ve çevre gezisi yapabilirsiniz.  Tesis daire fiyatları 100 tl ‘den başlamaktadır.

 TİSAN ADASI FOTO GALERİSİ VE RESİMLERİ 

 

Bir önceki yazımız olan Kemer Hakkında Bilgiler ve Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Kemer Gece Hayatı, kemer gezilecek yerleri ve kemerde nereye gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Tisan tatil sitesi neede

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kahire Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlerle, Mısır'ın başkenti, Arap dünyası ve Afrika'nın en büyük kenti olan gizemli şehir Kahire’deyiz. Kahire Nerededir Afrika ve Arap...

Kapat