Tokyo’da Gezilecek Harika Yerler

Tokyo Nerededir? Tokyo Hakkında Bilgiler, Tokyo Gezilecek Yerler, Tokyo Gece Hayatı, Tokyo Ne Zaman Gidilir, Tokyo Nasıl Gidilir ve Tokyo Nerede Kalınır? Gibi soruların cevaplarının yer aldığı Tokyo’dayız.

Tokyo Nerededir?

Japonya’nın başkenti olan Tokyo, Büyük Okyanus’un bir girintisi olan Tokyo Körfezi’nin kıyısında, Honşu’nun orta kesiminde ve Sumida Nehri’nin ağzında yer almaktadır.

Tokyo Hakkında Bilgiler

Doğunun Başkenti olan Tokyo, 35 milyondan fazla nüfusu ile dünyanın en büyük kenti ve dünyanın en kalabalık kentlerinden biridir. Nüfusu kalabalık olmasına rağmen Tokyo’da her şey inanılmaz derecede düzenli olarak işlemektedir. Büyük bir uluslararası finans merkezi olan Tokyo, dünyanın en büyük yatırım bankaları ve sigorta şirketlerinin birkaçının merkezini barındırmaktadır ve Japonya’nın ulaşım, yayımcılık, elektronik ve yayıncılık endüstrilerinin merkezi durumundadır. İnanılmaz derecede büyük ve hızlı yaşamı olan Tokyo, ayrıca yine dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer almaktadır.

Tokyo Gezilecek Yerler

Meiji Tapınağı (Meiji Temple)

Meiji Tapınağı, Tokyo’nun Shibuya semtinde bulunan bir Şinto tapınağıdır. Tapınak İmparator Meiji ile İmparatoriçe Shōken’ın ruhlarına adanmış olup, 70 hektarlık bir alanı kaplayan bir ormanda yer almaktadır. 1958‘de yeniden inşa edilip, Tokyo’nun en önemli dini mekanlarından biri olarak ayakta kalmayı başaran Meiji Tapınağı, doğal güzellikleri ve mistik havasıyla Tokyo gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalıdır.

Tokyo İmparatorluk Sarayı (The Imperial Palace)

Bu saray, Japonya İmparatoru’nun Tokyo’da bulunan resmî ikametgâhı durumundadır. Toplam yüzölçümü bahçeler de dahil olmak üzere 3.41 km²’dir. Saray Tokyo’nun Chiyoda semtinde yer almakta olup başta ana saray İmparatorluk ailesinin özel konutları, arşiv, müze ve idari ofisler olmak üzere birçok binayı içermektedir. Saray bahçesinde bulunan ünlü Nijubashi Köprüsü ve sarayı çevreleyen iki metrelik kalın duvarlar, The Imperial Palace’i görmeye gelen ziyaretçileri adeta büyülemektedir.

 Ueno Parkı

Ueno Parkı, Tokyo’nun Ueno semtinde bulunan bir parktır. Park 1873 yılında eskiden Kan’ei-ji tapınağına ait bir arazide inşa edilmiştir. Yoğun şehir hayatına sahip Tokyo’nun kalbinde yer alan Ueno Parkı, bölgenin en büyük yeşil alanları ve en popüler turistik mekanları arasında gösterilmektedir. Özellikle ilkbahar aylarının gelmesiyle turist akınına uğrayan bu parkı diğerlerinden ayıran en önemli şey kiraz ağaçlarıdır. Kiraz ağaçlarının çiçek açtığında yansıttığı görüntü harika bir doğal manzara sağlamaktadır. Park yılda 10 milyondan fazla ziyaretçi ile Japonya’nın en popüler şehir parkı ünvanını almıştır.

Tokyo Gezilecek Diğer Yerler

 • Tokyo Kulesi
 • Ginza Bölgesi
 • Asakusa(Taito)
 • Shibuya
 • Yoyogi Park
 • Akihabara Electric Town
 • Kabukicho
 • Nakamise
 • Kaneiji Tapınağı
 • Tokyo Borsası
 • Shinjuku
 • Tokyo Metropolü Hükûmeti Binası
 • Tokyo Ulusal Müzesi

 Tokyo Gece Hayatı

Roppongi, Akasaka ve Aoyama gibi dans kulüpleri ve eğlence mekanlarını barındıran bölgelere sahip olan Tokyo’nun oldukça hareketli bir gece hayatı bulunmaktadır.  Özellikle Roppongi’de go-go barlar, masaj salonları, canlı müzik mekanları ve caz kulüpler de var. Turistlerin ilk tercihi Roppongi oluyor. El sanatları Japonya’nın en önemli kültürel zenginliklerindendir. Desenlerle süslenen ipek elbiselere  ve oyuncak bebeklerden gümüş eşyalara kadar işleme sanatının etkilerini görebilirsiniz. Noh ve kabuki olarak adlandırılan Japon müzikalleri de şehirde bulunan tiyatrolarda sergilenmektedir. Yıl boyunca çok sayıda festival gerçekleştirilir. Sanno ve Sanja festivalleri yurdun her bir yanından binlerce insanı Asakusa Tapınağı’na toplar. Kanda Masura isimli festival ise iki yılda bir ve her şehirde aynı anda yapılmaktadır.

Tokyo Festivalleri

 • Tenjın Matsuri
 • Cherry Blossom (Kirazların Çiçek Açması) Festivali
 • Sumiyoshi Masturi
 • Mido-Suji Festivali
 • Doyal Doyal Festivali
 • Aizen Festival
 • Sumiyoshi Festivali

Tokyo’ya Ne Zaman Gidilir?

Kış aylarının soğuk ve karlı geçtiği Tokyo’ya gitmek için en doğru zaman bahar aylarıdır.

Tokyo’ya Nasıl Gidilir?

Türk Hava Yolları, İstanbul’dan Tokyo’ya yaklaşık 11 saat gibi uzun süren bir uçuş gerçekleştiriyor. Qatar Airways, Etihad gibi firmaların aktarmalı olarak uçuşlarını da alternatifler arasında değerlendirebilirsiniz.

Tokyo gezilecek yerler ile ilgili arayacağınız her şeyi bulabileceğiniz görsellerimize aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

TOKYO GEZİLECEK YERLERİ VE FOTO GALERİSİ

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan San Francisco Hakkında Herşey başlıklı makalemizde san francisco gece hayatı, san francisco gezilecek yerler ve san francisco nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
San Francisco Hakkında Herşey

Değerli gezilecekyer.org takipçileri bugün sizlere, rüyalarımızı süsleyen güzellikte, ünlü kızıl Golden Gate Köprüsü’nün bulunduğu yer, birçok filmden aklımızda kalan yokuşları,...

Kapat