Trinidad ve Tobago Gezilecek Yerleri

Trinidad ve Tobago Nerede – Trinidad ve Tobago Gezilecek Yerleri; Güney Amerika’ da Karayipler içinde bulunan Trinidad ve Tobago Cumhuriyeti iki adadan oluşmuş tropik, küçük bir ülkedir. Trinidad ve Tobago,  Karayiplere ve Venezuela’ ya oldukça yakın bir ada grubu ülkesidir. İki adanın toplamın yüz ölçümü 5.128 km² dir.

Trinidad ve Tobago Nerede – Trinidad ve Tobago Gezilecek Yerleri

Sahil şeridi 362 kilometredir. 1962 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. İki küçük ada birbirinden Paria Körfezi ile birbirinden ayrılmaktadır. Trinidad ve Tobago parlamenter demokrasi ile yönetilmektedir. 15. Yüzyılda keşfedilen adalarda yaşayan halk nüfusu ülkeyi keşfeden İspanyollar tarafından

Trinidad ve Tobago Nüfusu

Ülke nüfusu 1 milyon 400 bin civarındadır. Halkın çoğunlu siyahi veya Doğu Hindistanlıdır. Ülke halkının başlıca geçim kaynağı petrol, doğalgaz ve asfalttır.

Trinidad ve Tobago Önemli Şehirleri

Port of Spain: ülkenin başkentidir ve en büyük şehirlerden biridir. En güzel binaların yer aldığı şehirdir.

Trinidad: Halkın önemli bir kısmının yaşadığı bölgedir.

Trinidad ve Tobago Din ve Konuşulan Dil

İnanılan din sayısı oldukça fazladır. Hıristiyanlar, Müslümanlar, Anglikanlar ve Hindular başlıca dini gruplar arasında sayılabilir.

Ülkede konuşulan resmi dil İngilizce olsa bile tıpkı dini yapıda olduğu gibi kültürde de yaşanan çeşitlilik sonucu dil sayısı oldukça fazladır. Fransızca, İspanyolca, Hintçe, Çince konuşulan dillere örnek verilebilir.

Trinidad ve Tobago İklim/ Ne Zaman Gidilir

Trinidad ve Tobago, Tropikal iklime sahiptir. Ülke ziyarete her mevsim uygundur. Yılın her günü sıcak olan ülkeye istedikleri zaman ziyaretçiler gidebilmektedir. Ada olması nedeniyle deniz turizmi için uygun bir bölgedir. Doğayı seven insanların ve güneşin altında parıldayan denizi izlemek ve mutlu olmak isteyen kişilerin buluşma noktasıdır. Pek fazla bilinmeyen bu ülkede aslında turizm çok fazla gelişmemiştir. Tropik yağmurlar nedeni ile ülkede yollar sık sık kapanmaktadır.  Fakat eğlenmek ve dinlenmek için ideal ortamlara sahiptir. Bu ülke tam olarak gözünüze hitap edecektir. Yağışlı geçen zamanlarda farklı bir deneyim isteyen kişiler ülkeyi ziyaret edebilir.

Trinidad ve Tobago Gezilecek Yerler

Ülke denizi ve sahili ile dikkat çeker. Çeşitli zamanlarda müzik festivalleri düzenlenir. Neredeyse her ay yapılan eğlenceler de yerel müzikler ile eğlenebilirsiniz. Ayrıca jazz ve salsaya doyacaksınız. Grende riviere de çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Doğası sizi büyüleyecektir. San Fernando şehrini gezerken de kendinizi çok başka bir dünyada düşleyeceksiniz. Asa Wring Nature Centre da doğanın mucizevi yönü ile karşılaşmak için çok önemli ve güzel bir yerdir. Ayrıca ülkede çeşitli hayvanat bahçeleri bulunur. Bu doğal yaşam alanlarını ziyaret edebilirsiniz. En önemli hayvanat bahçesi Emperor Walley Zoo’dur.

Trinidad ve Tobago Tarihi Yerleri

Port of Spain’in tarihi dokusunu seveceksiniz. Ülkede çok sayıda müze bulunur. En önemlisi National Museum Art’tır.

Trinidad ve Tobago Gece Hayatı

Ülkede gece hayatı oldukça hareketlidir. Gündüz ve gece her daim açık olan mekanlar ile hizmet vermektedir. Gece hayatı için otelinizde de konaklayabilirsiniz. Otelinizde konaklarken doğanın ve denizin eşsiz manzarası eşliğinde eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Ülke gerçekten görülmeye değer güzelliklere sahiptir. Oteller de lüks ve modern döşenmiştir.

Trinidad ve Tobago Ne Yenir/ Ne İçilir

Ülkede Avrupa, Karayip ve daha çok Amerika mutfaklarını iç içedir. Denizden çıkan birbirinden lezzetli balıkların ve deniz mahsullerinin tüketimi yaygındır. Ekonomisi aslında balıkçılık ve tarıma dayalıdır. Bu nedenle olan ülkede farklı meyvelerin tadına bakabilirsiniz. Her Karayip ülkesinde olduğu gibi pilav ve fasulye yiyebileceklerinizin arasında en üst sıradadır. Dört tarafı sularla çevrili olan ülke içerisinde farklı balıklar tadarak damak zevkinizi geliştirebilirsiniz. Tavuk ürünlerinden de tercih yapabilirsiniz. Fakat ne yerseniz yiyin içinde bir bolca baharat bulunacaktır.

Trinidad ve Tobago Nasıl Gidilir

Ülkeye ulaşımı civardaki ülkelerden birine giderek sağlayabilirsiniz. Herhangi bir Karayip ülkesine gittikten sonra adaya ulaşabileceğiniz iki yol vardır. Bunlar deniz ya da hava yoludur. Ülkeye aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz.

Trinidad ve Tobago Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Peru Nerede - Peru Gezilecek Yerleri başlıklı makalemizde Peru Din ve Konuşulan Dil, Peru Foto Galerisi ve Peru Gece Hayatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

tobago ulkesi nerde,trinidad and tobago loc:TR,Trinidad ve Tobago nerede

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Peru Nerede – Peru Gezilecek Yerleri

Peru Nerede – Peru Gezilecek Yerleri; Kuzeyde Kolombiya ve Ekvator, güneyde Şili, doğuda Brezilya, güneydoğuda Bolivya ve batıda Büyük Okyanus...

Kapat