Afrika Masa Dağı

Afrika Masa Dağı;  Güney Afrika’nın sınır noktasında (Cape Town ve Simonstown arasında) bulunan 400 ila 500.000.000 yıl önce oluşan çok görkemli, güzel ve dev bir kum dağıdır.

Afrika Masa Dağı

Resmen bulutların arasına karışan dağın zirvesi, bir masayı andıran görüntüsü ile bulutlarla örtülü bir masayı anımsatmaktadır. Zirveden aşağılara indikçe yeşillikli alanları görebilirsiniz.

En az 400 adet patikası ve yılda 500.000 insan taşıyan bir teleferiği bulunmaktadır. Masa Koyu’ndan gün batımını izlerken Masa Dağı’nın dümdüz zirvesini gözlemleyebilirsiniz. Sol tarafta Devil’s Peak (şeytan zirvesi), sol tarafta ise Lion’s Head (Aslan Başı) zirvesinin yükseldiği görülmektedir.

Masa dağının zirve yüzeyinin kayıtlarda 3 kilometre olarak geçtiği söylenmektedir. Zirveye çıktığınızda karşınıza çıkacak manzara, batı kısmında Atlantik Okyanusu, güneyde Ümit Burnu ve kuzeyde boylu boyunca uzanan Afrika olmaktadır…

Afrika Masa Dağı Resimleri Görselleri >>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Afrika Masa Dağı için yorumda bulun

    Afrika Masa Dağı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Afrika Masa Dağı için ilk yorumu yapabilirsin.