Anıt Kabir’e Nasıl Gidilir

Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olarak Türk milleti nezdinde son derece önemli bir yere sahip olan Anıtkabir, başkentimiz Ankara’da, Tandoğan Anıt Caddesi üzerinde yer almaktadır. Anıtkabir; hem yurt içinden, hem yurt dışından; hem resmi, hem gayri resmi olarak çok sayıda ziyaret alan önemli yerlerden biridir.

Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?

Özellikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’lar başta olmak üzere belirli günlerde çok daha yoğun olsa da yıl içinde düzenli olarak ziyaret alan Anıtkabir’e ulaşmak için izlenmesi gereken yolları şu şekilde özetlemek mümkündür:

Ankara içinde yaşayanlar için Anıtkabir’e gidiş: Anıtkabir, Ankara’nın tam merkezinde yer alan bir lokasyonda bulunmaktadır. Ankara’nın her yerinden öncelikle toplu taşıma ile Kızılay Meydanı’na ulaşılması, daha sonra Ankaray ile Tandoğan durağında inmek sureti ile Tandoğan’a gidilmesi gerekmektedir. Anıtkabir’in ziyaretçi kapısı, Anıt Caddesi üzerinde Ankaray’ın Tandoğan durağına yaklaşık olarak 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Diğer illerden otobüs ile gelenler için Anıtkabir’e gidiş: Diğer illerden otobüsle gelenler doğal olarak öncelikle Ankara Otobüs Terminaline (AŞTİ) erişeceklerdir. Terminal içerisinde Ankaray girişi yer almaktadır. Ankaray’a binerek Tandoğan durağında inilmesi yeterli olacaktır. Sonrasında yine yürüyerek Anıtkabir’e ulaşım söz konusudur.

Diğer illerden trenle gelenler için Anıtkabir’e gidiş: Diğer illerden trenle gelenler doğal olarak öncelikle Ankara Tren Garına erişeceklerdir. Garda indikten sonra, garın alt katında bulunan Tandoğan Çarşısını yürüyerek geçip, GMK Bulvarı’na çıkmak ve yaklaşık 50 Metre mesafede bulunan Tandoğan’a takiben de Anıtkabir’e yürüyerek ulaşmak mümkün olacaktır.

Anıtkabir Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Edirne Tarihi Yerler başlıklı makalemizde Edirne Sarayı, Edirne Tarihi Yerler ve Edirne Tarihi Yerler Foto Galerisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • anitkabir resimleri
  • anıtkabir resmi

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Anıt Kabir’e Nasıl Gidilir için yorumda bulun

    Anıt Kabir’e Nasıl Gidilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Anıt Kabir’e Nasıl Gidilir için ilk yorumu yapabilirsin.