Ankara’nın Gezilecek Yerleri

Ankara’nın Gezilecek Yerleri; Türkiye’nin Başkenti Ankara’nın, çok fazla gezilecek ve görülecek yerleri mevcuttur. Gerek tarihi yapıları, gerek se köyleri, Avm’leri, eğlence merkezleri…

Ankara’nın Gezilecek Yerleri

Bilindiği üzere Ankara, büyük üç şehirlerimizden ve ayrıca da Başkentimiz olmaktadır. Bu nedenle eski tarihlerden kalan tarihi yapılarının sayısı ile birinciliği elinde tutmaktadır. Gerek saraylar, gerek bakanlıklar, gerek se kiliseleri ve camileri ile o kadar çok gezilmesi gereken yerleri var ki… Denizi yok ama gölleri, barajları denizi aratmayan güzellikte olan Ankara, yazları çok serin, kışları ise bembeyaz örtü ile kapanıyor. Bu da kayak yapma şansını doğuruyor. Kısacası Ankara’da yaşamak bir ayrıcalık. Eğer buraya sadece gezmek için geliyorsanız bile, yazın ayrı, kışın ayrı gezmenizi tavsiye ederim. Hele akşamları, ayrı bir eğlence anlayışı ve rahat ortamı ile, kız kıza, ya da erkek erkeğe bile rahatlıkla gidip eğlenebileceğiniz bir şehir olmaktadır. Her ilçesinin, köyünün ayrı güzelliklere sahip olduğunu aşağıdaki linklere tıklayarak görebilirsiniz. Ankara’ya aşık olmamak mümkün değil!

Şimdi sizlere ilçe ilçe gezilecek yerleri sunuyoruz. Gezmek istediğiniz ilçenin adına tıklayarak nereleri gezmeniz görmeniz ve nerelerde kalabileceğinizi öğrenebilirsiniz..

Ankara’nın Görülecek Tarihi Yerleri

 1. Akyurt Gezilecek Yerler
 2. Altındağ Gezilecek Yerler
 3. Ayaş Gezilecek Yerler
 4. Balâ Gezilecek Yerler
 5. Beypazarı Gezilecek Yerler
 6. Çamlıdere Gezilecek Yerler
 7. Çankaya Gezilecek Yerler
 8. Çubuk Gezilecek Yerler
 9. Elmadağ Gezilecek Yerler
 10. Etimesgut Gezilecek Yerler
 11. Evren Gezilecek Yerler
 12. Gölbaşı Gezilecek Yerler
 13. Güdül Gezilecek Yerler
 14. Haymana Gezilecek Yerler
 15. Kalecik Gezilecek Yerler
 16. Kazan Gezilecek Yerler
 17. Keçiören Gezilecek Yerler
 18. Kızılcahamam Gezilecek Yerler
 19. Mamak Gezilecek Yerler
 20. Nallıhan Gezilecek Yerler
 21. Polatlı Gezilecek Yerler
 22. Pursaklar Gezilecek Yerler
 23. Sincan Gezilecek Yerler
 24. Şereflikoçhisar Gezilecek Yerler
 25. Yenimahalle Gezilecek Yerler

Ankara Resimleri Görselleri

Bir önceki yazımız olan Yenimahalle Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Yenimahalle Avm Listesi, Yenimahalle Disko Bar Gece Hayatı ve Yenimahalle Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ankara’nın Gezilecek Yerleri için yorumda bulun

  Ankara’nın Gezilecek Yerleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ankara’nın Gezilecek Yerleri için ilk yorumu yapabilirsin.