Assos – Assos Nerede

Türkiye’nin yavaş yavaş dışına doğru çıktığınızı hissettiren bir yer olan Assos, muhteşem doğası ve güzelliği ile sizleri büyüleyecek ve unutulmaz bir tatil geçireceksiniz….

Assos – Assos Nerede

assos behramkale

assos behramkale

Assos (Behramkale) Hakkında Bilgi

Assos Edremit körfezinin kuzeyinde yer alan, sakin ve özel bir tatil beldesidir. MÖ 11. Yüzyılda Yunan kolonisi tarafından kurulduğu bilinmektedir. Kalıntılar ise nevrotik çağa kadar uzandığını anlatıyor. Yunan Kolonisiler burada felsefe okulu açmışlardır. Büyük İskender’in öğretmeni Aristo Teles, burada üç sene öğretmenlik yapmıştır. Aziz Paulus, kendi yapmış olduğu gezilerini burada bitirmiştir. Bu açıdan da önemli bir yerdir.

Yazları serin ve güzel olduğu için yaz veya bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Muhakkak ki her yunan adasında olduğu gibi baharlık bir hırka olmalı yanınızda.

assos plaj

assos plaj

Assos Sahilleri

Antik liman, (otel plajları, ya da iskeleden girebilirsiniz), kadırga koyu denizin tadını çıkarabileceğiniz plajlara sahiptir.

behramkale fotoğrafları

behramkale fotoğrafları

Assos ta gece hayatı

Gündüz güneşin denizin tadını çıkardıktan sonra, bir kişilik orkestra ile müzik yapan otel restoranlarında hem müzik dinleyebilir, hem de günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Geceye devam etmek istiyorsanız bu muhteşem yerde, güzel hava da güzel sohbetler edebilir, içkinizi yudumlayabilirsiniz…

assos gezilecek yerler

assos gezilecek yerler

Assos’ta gezilecek ve görülecek yerler

  • Athena tapınağı,
  • Midilli adasını kuş bakışı görebileceğiniz gün batımı manzarası,
  • Antik liman, antik tiyatro…
assos oteller

assos oteller

Assos’a nasıl gidilir

İstanbul’dan,

1) Araçla: hızlı feribotla, yeni kapı-Bandırma, bandırmadan Assos a gelebilirsiniz.

2) Çanakkale üzerinden, İstanbul, Tekirdağ, Keşan, Gelibolu, Eceabat’tan Çanakkale’ye, Çanakkale’den Assos’a da 1-1,5 saat sonra ulaşabilirsiniz…

3) Otobüsle: Çanakkale Otobüsüne, Çanakkale’den sonra İzmir Otobüsüne binerseniz Ayvacık’ta inip Behramkale dolmuşlarına binip Assos’a ulaşabilirsiniz…

 

Assos tarihi yerler

Assos tarihi yerler

EDREMİT ASSOS (BEHRAMKALE) FOTOGRAF GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan Halikarnas Mozolesi – Halikarnas Mozolesi Nerede başlıklı makalemizde Bodrum Halikarnas mozolesi, Halikarnas mozolesi fotografları ve Halikarnas mozolesi gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • assos nerede
  • asos NEREDE

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Assos – Assos Nerede için yorumda bulun

    Assos – Assos Nerede için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Assos – Assos Nerede için ilk yorumu yapabilirsin.