Aya Thecla Ören Yeri

Aya Thecla Ören Yeri; Aya Thecla Ören yerine, “Meryemlik Alanı” da denilmektedir. Azize Aya Thecla ilk kadın din şehidi namına sahip olarak tarih kitaplarına ve kayıtlara geçmiştir.

Aya Tecla Ören Yeri

Silifke’nin 4 km batısında yer alan, Hıristiyanlığın bir zamanlar dini merkezi olan bir alandır. Aziz Thecla’nın dini özelliklerinin yanı sıra hastaları da iyileştirdiği duyulmuştur. Bu nedenle bazı hekimler bir araya gelerek Aziz Thecla’yı ortadan kaldırmak istemişlerdir. Bir gün Aziz Thecla yaptığı yürüyüşün ardından bir mağaraya girmiştir. Kötü niyetli hekimlerin tuttuğu adamlar da mağaraya girmişlerdir. Ancak hava kararıncaya kadar Aziz Thecla’yı bulamamışlardır. Çıktığını da gören kimse yoktur. Mucizevî bir şekilde ortadan kaybolan Aziz Thecla’nın bu nedenle doğaüstü güçlerinin olduğuna o günden sonra daha fazla inanmışlardır. Zira Aziz Thecla ortadan kaybolmuş ve bir daha çıkmamıştır.

Bu nedenle bu mağara kutsanmış bir yer olarak günümüze kadar gelmiştir.

Aya Thecla Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Yerköprü Şelalesi başlıklı makalemizde yerköprü, yerköprü şelalesi ve yerköprü şelalesi giderken hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aya Thecla Ören Yeri için yorumda bulun

    Aya Thecla Ören Yeri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aya Thecla Ören Yeri için ilk yorumu yapabilirsin.