Aydos Piknik Alanı

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan oldukça doğal güzellik vardır. Ki zaten İstanbul gibi bir yerin her tarafı güzellikler ile kaynamaktadır. Adım atılan yerden gerek tarihi olsun gerek doğal olsun mutlaka bir harika çıkmaktadır. Denizin ve boğazın güzelliği ile birlikte her ne kadar demir ve beton yığınına dönüşmüş gibi görünse de yeşilin de hala kaybolmadığı ya da hala korunduğu yerler vardır. Şehrin bunaltan havası ve yorucu halinden kişileri biraz da olsa uzaklaştırmak ve onları rahatlatmak için kurulan bu yerler insanlar tarafından da oldukça fazla ziyaret edilmektedir. Bu yerlerin varlığı insanları mutlu etmekte ve onlara huzur vermektedir. Bu nedenle ne kadar uzakta olursa olsun bu tür yerlere mutlaka ziyarete giderler.

Aydos Piknik Alanı da bu yerlerden birisidir. Kartal civarında bulunan bu yer, Kartal’ın merkezinden yaklaşık olarak yirmi dakika uzaktadır ve aralarında sekiz kilometrelik bir mesafe vardır. Fakat Aydos Piknik Alanı kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Göletin hemen yanında bulunan tesisin giriş ücreti 12 ₺ gibi bir fiyattır. Ayrıca masalar için 10 ₺ ya da 15 ₺ gibi bir fiyat verirken dilerseniz semaver de sipariş edebilirsiniz. Semaverin büyük olanı için 35 ₺ verirken küçük olanı içinse 25 ₺ vermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda barbekü için de 15 ₺ vermeniz gerekir. Bununla beraber tüm bu malzemeleri kendiniz de getirebilirsiniz. Tesisin içinde pek çok etkinlik bulunmaktadır. Gondol, oyun konsolları ve çarpışan arabalar gibi otuza yakın oyun mekanizmasının yanında dilerseniz yunuslar ile birlikte de yüzebilirsiniz.

Yani kısacası Aydos Piknik Alanı kelimenin tam anlamıyla mükemmeldir. Hemen her hizmetiyle ile gelen kişileri adeta büyülemektedir ve burada geçirdikleri saatleri dolu dolu tamamlamalarını sağlamaya çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Anadolu Yakası Piknik Alanları başlıklı makalemizde Anadolu Yakası piknik alanları, Avcıkoru Mesire Yeri ve Kaymakdonduran Piknik Alanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aydos Piknik Alanı için yorumda bulun

    Aydos Piknik Alanı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aydos Piknik Alanı için ilk yorumu yapabilirsin.