Babalar Günü Hediyeleri

Yaşam kaynağımız, en değerlilerimiz olan babalarımız; bizim hayattaki ilk kahramanlarımız, hatta belki yerlerine başkalarını bir ömür boyu koyamadığımız son kahramanlarımızdırlar. Onlar, ailemizin direği, özgüvenimizin en önemli destekleyicisi, hayata güçlü ve güvenli bakışın en önemli nedenidirler. Hayatımızda bu denli önemli yerleri olan babalarımızı yılın her günü saygıyla, sevgiyle sarıp sarmalamak şart olmakla beraber; her yıl Haziran ayının üçüncü pazarında kutlanan Babalar Günü; bu sevginin coşkusunun arttığı gündür.

Babalar Günü Hediyeleri

İlk kez 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’da kutlanan Babalar Gününün fikrini ortaya atan kişi Sonora Smart Dodd adlı genç kız olmuştur. Eşinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüş fedakar bir baba olan babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın tıpkı “Anneler Günü” gibi kutlanması şeklinde yüksek sesle paylaştığı düşüncesi zaman içinde şekillenmiş, bugünkü haline dönüşerek gelenekselleşmiş ve her yıl Haziran ayının üçüncü pazarında kutlanır olmuştur.

Babalar Günü kutlamalarımızda artık vazgeçilmez bir ritüel olan hediye alınması; “erkeğe hediye almak, bir bayana almaktan daha zordur” tespitinden ötürü birçok kişi için zaman alan bir eylemdir. Babalar Günü için muhtemele hediye kategorilerini şu şekilde sıralayarak, seçimlerinize yardımcı olmak isteriz:

  • Giyim: Babalarımız için mevsimden ötürü şık bir tişört ya da gömlek; ya da şık bir yazlık ayakkabı, ya da bir şapka gibi seçeneklerden birini ya da birkaçını hoş bir hediye paketine dönüştürmek mümkündür.
  • Hobi malzemeleri: Avcılık, balık avlamak, vb. spesifik hobileri olan babalar için bir olta takımı, bir avcılık malzemesi ya da bu hobilere yönelik özel giysiler gayet mutlu edici hediyeler olabilecektir.
  • Araba aksesuarları: Her erkek gibi babalarımız da muhtemelen, varsa şayet, arabalarına aşıktırlar. Onlara arabadaki konforlarını artırıcı aksesuarlar ya da arabaları güzelleştirici detay unsurları birer hediye olarak sunmayı da düşünebilirsiniz.
  • Ev araç ve gereçleri: Bir taşla iki kuş vurmak ister misiniz? Öyleyse kullanımından babanızın mutlu olacağı her türlü ev araç ve gerecini de hediye seçeneklerine alabilir, bu suretle sadece babanızı değil annenizi de mutlu edebilirsiniz.

Babalar Günü Hediyeleri Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Türkbükü Gece Hayatı başlıklı makalemizde Club Maki 29, Ship A Hoy ve Türkbükü Gece hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Babalar Günü Hediyeleri için yorumda bulun

    Babalar Günü Hediyeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Babalar Günü Hediyeleri için ilk yorumu yapabilirsin.