Babalar Günü Ne Zaman

Bir Amerikalı genç kız olan Sonora Smart Dodd’un, fedakar babasının doğum gününün de tıpkı Anneler Günü gibi dünya çapında, tüm babaları kapsayan ve “Babalar Günü” olarak kutlanan bir gün olması yönünde seslendirdiği isteği 1910 yılında gerçek oldu. 19 Haziran 1910 tarihinde Washington eyaletininin Spokane şehrinde Babalar Günü ilk kez kutlandı ve o gün bugündür tüm dünyada Haziran ayının üçüncü Pazar günü “Babalar Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Babalar Günü Ne Zaman

“Babalar günü ne zaman?” en sık sorulan sorulardan biridir, zira “Anneler Günü” daha bir kanıksanmış ve tarihi tam olarak ezberlenmiş olmakla beraber, Babalar Günü alışılması daha geç ve daha güç olmuş özel günlerden biridir. Ancak, özellikle son yıllarda Babalar Günü kutlamaları hayatımızda daha alışılagelmiş ritüeller arasına girmiş olup, her yıl Mayıs ayının ikinci Pazarında annelerimizi, Haziran ayının üçüncü Pazarı ise babalarımızı merkezimize alıp, bir aile olmanın mutluluğunu doyasıya yaşamaktayız. Peki 2014 Babalar Günü Ne Zaman? Diyorsanız eğer, 2014 yılında 15.06.2014 gününe denk gelmektedir.

Babalar Günü Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Babalar Günü Hediyeleri başlıklı makalemizde Araba aksesuarları, Babalar Günü ve Babalar Günü Hediyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • babalar günü

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Babalar Günü Ne Zaman için yorumda bulun

    Babalar Günü Ne Zaman için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Babalar Günü Ne Zaman için ilk yorumu yapabilirsin.