Bala Gezilecek Yerler

Bala Gezilecek Yerler; Bala, Ankara’nın en güzel ilçelerinden birisi olmaktadır. Ankara’nın en ilçelerinden İç Anadolu tarafına en yakın ilçelerinden olan Bala, geniş yüz ölçümü ile dikkat çekmektedir.

Bala Gezilecek Yerler

Ankara Çankaya ve Bala arası 65 km uzaklıkta olmaktadır. Ankara’nın en büyük yüz ölçümü olan ilçelerinin üçüncüsü olan Balâ’nın nüfusu ise orta düzeyin de altında olmaktadır. Kayıtlarda geçen profesörler tarafından, tarih araştırmacıları tarafından edinilen bilgilere göre, yerli Balâ halkı, Türkmenistan Daşoğuz kökenli insanlardır. Erzurum Pasinler-Horasan ve Aydın Söke-Koçarlı’dan gelmektedirler. Cumhuriyet kurulduktan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün milletvekilliğini Balâ’dan koyduğu kayıtlarda geçmektedir.

Sizlere Bala’ya geldiğiniz zaman görmeden gitmemeniz gereken yerleri aşağıda sıraladık. Nerede kalabilirsiniz, akşam eğlenmek isterseniz ne yapabilirsiniz. Hepsi makalemizin devamında…

Bala Görülecek Tarihi Yerler

  • Beynam Ormanları
  • Aliasos Antik Kenti
  • Kesikköprü
  • Kesikköprü Barajı

Bala Otel Pansiyon Kalacak Yer

  • Bala Öğretmenevi (0312-876 1181)

Bala Disko Bar Gece Hayatı

  • Evren Türkü Evi ((0312) 438 0099)
  • Piem Fasıl Türkü Bar ((0312) 428 0500)

Bala Resimleri Görselleri

Bir önceki yazımız olan Ayaş Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Ayaş Disko Bar Gece Hayatı, Ayaş Gezilecek Yerler ve Ayaş Görülecek Tarihi Yerleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bala Gezilecek Yerler için yorumda bulun

    Bala Gezilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bala Gezilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.