Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’un göz bebeği semtlerinden olan Beşiktaş, sahile kıyısı olan ilçelerden biri olduğundan, ulaşım seçenekleri de oldukça fazladır. Deniz yolu ile de kara yolu ile de ilçeye ulaşım son derece rahattır.

Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’ta İstanbul şehir hatlarının iskeleleri mevcuttur. Üsküdar ve Kadıköy’e direkt seferler, bu iskelelerden kalkan şehir hatları vapurları ile gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda Beşiktaş’ın bir semti olan Kabataş’a deniz otobüsü ile ulaşmak mümkündür. Beşiktaş ilçe merkezi ile Kabataş deniz otobüsü iskelesi arası yürüme mesafesindedir.

Beşiktaş’a kara yolu ile ulaşım

İETT otobüsleri ile Beşiktaş’a ulaşım kentin hemen her yerinden mümkündür. Taksim, Mecidiyeköy/ Şişli gibi yakın merkezlerden direkt olarak ilçeye otobüsler kadar, minibüsler ile de erişim mümkündür.

Beşiktaş’a raylı sistem ile ulaşım

Metro ile Taksim’e ulaşıldıktan sonra Beşiktaş’a minibüsler ve otobüsler ile ulaşmak olası seçeneklerden biridir. Ayrıca, Finiküler sistemi ile Kabataş’a ulaştıktan sonra Beşiktaş merkeze yürümek de tercih edilecek yollar arasındadır.

Beşiktaş’a metrobüs ile ulaşım

Metrobüs ile Mecidiyeköy’e kadar gidildikten sonra, bu durakta inip, Mecidiyeköy merkezden kalkan Beşiktaş otobüsler ile ilçeye direkt erişim mümkündür.

Beşiktaş Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Lale Devri Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde III. Ahmed, Lale Devri ve Lale Devri Foto Galerisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • beşiktaşa nasıl gidilir
  • istanbul beşiktaş

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beşiktaş’a Nasıl Gidilir? için yorumda bulun

    Beşiktaş’a Nasıl Gidilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beşiktaş’a Nasıl Gidilir? için ilk yorumu yapabilirsin.