Blyde Nehri Kanyonu

Blyde Nehri Kanyonu; eskiden madencilerin uğrak yeri olan bu kanyon, madencilerin yaptığı araştırmalar sonucu delik deşik edilmiştir. Fakat bir manzarası var ki, dillere destandır.

Blyde Nehri Kanyonu

Güney Afrika, Kuzey Afrika’ya inat oldukça sulak, şelaleler nehirler ve kanyonlar ile bezelidir. Yine Afrika’nın güneyinde yer alan bir başka yer de Blyde Nehri Kanyonudur. Three Tondawels ismiyle anılan üç tepe, Blyde Nehri Kanyonunun yamacında oldukça yüksek kalmaktadır. Tıpkı bir gardiyan misali kanyonun koruyucusu olmuşlardır.

Yapılan çalışmalarda Pedi ve Pulana kabilelerine karşı yapılan savaşta hayatını kaybeden Swazi savaşçılarının kemiklerine rastlanmaktadır.

Nehrin başlangıç noktası ise Pilgrim’s Rest isimli küçük bir köyün yakınlarındaki kayalıklardır. Blyde Nehrinin uzunluğu 24 km olduğu söylenmektedir. “Blye”  neşe anlamına gelmektedir.

Blyde Nehri Resimleri Görselleri >>>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Blyde Nehri Kanyonu için yorumda bulun

    Blyde Nehri Kanyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Blyde Nehri Kanyonu için ilk yorumu yapabilirsin.