Bodrum Yalıkavak Gezilecek Yerleri

Bodrum Yalıkavak Gezilecek Yerleri; Bodrum Muğla’nın en gözde ilçelerinden biridir. Ayrıca turizm açısından en çok tercih edilen ve Türkiye’nin en önemli tatil merkezlerinden bir tanesi olmasıyla da ün salmıştır. Bodrum’un Türkiye için önemi, onun aynı zamanda dünya çapında da bilinen ve her yıl çeşitli ülkelerden binlerce turist tarafından ziyaret edilen bir turizm cenneti olmasıdır.

Bodrum Yalıkavak Gezilecek Yerleri

İlk çağdaki adı olan Halikarnas olarak da anılan Bodrum, zengin bir tarihi mirasa ve kültüre de ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum’un en eğlenceli ve meşhur köylerinden bir tanesi de Yalıkavak’tır.

Bodrum Yalıkavak’ta konaklamak için pek çok otel, apart ya da butik otel bulabilirsiniz. Yalıkavak köyünün otel ihtiyacının her geçen yıl artmasıyla da, doğal alanların korunması şartının göz önünde bulundurarak yeni konaklama yerleri inşa edilmektedir. Balıkçılığın gelişmiş olması ve yörede yetişen çeşitli sebzeleri nedeniyle sebze yemeklerini ve Ege’nin meşhur yemeklerini bu yörenin sofralarında görebilirsiniz. Aynı zamanda dünyanın en büyük sünger avcılığı da burada yapılmaktadır.

Yel Değirmenleri: bodrum’un sembolü haline gelmiş olan yel değirmenleri, en çok Yalıkavak’ta görülür. Yalıkavak sürekli rüzgarlı olması nedeniyle yel değirmenlerinin en çok görüldüğü yerdir ve yaz aylarının rüzgarlar sayesinde serinletici etkisi sizi bunaltıcı havalardan uzak tutar.

Sandima Köyü: Bodruma sadece 2 km uzaklıkta bulunan Sandima Köyü, doğal güzellikleri ve temiz havası ile turistlerin en çok ziyaret ettikleri köylerden bir tanesidir. Ayrıca harika bir şekilde hazırlanmış kahvaltıları, doğal ve organik bahçe sebzeleri, otlu peynirleri ve taze köy yumurtaları ile yapacağınız kahvaltılar size unutamayacağınız bir sabah yaşatacaktır.

Antik Kalıntılar: Yalıkavak’ta Antik çağlardan kalan ve Roma imparatorluğuna ait pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Roma imparatorluğunun görkemli yapısını, halen ayakta durmakta olan dev yapılar sayesinde görebilmek mümkün. Ayrıca Antik Yunan filozoflarının bu denli esin dolu olmaları da sanki bu topraklarda yatıyor gibi. Yine Yalıkavak’ta tarihi Panormus Kaya mezarları, Antik çağlarıda bizlere anlatıyor ve o dönemin insanlarına dair yaşam ve düşünce biçimlerini bizlere sunuyor. Bunların yanı sıra civarda bulunan mandalina bahçeleri doğal kokuları ile sizi kendisine çekiyor.

Bodrum Yalıkavak Foto Galerisi >>>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Antigua ve Barbuda Gezilecek Yerleri – Antigua ve Barbuda Nerede başlıklı makalemizde Antigua ve Barbuda Din ve Konuşulan Dil, Antigua ve Barbuda Foto Galerisi ve Antigua ve Barbuda Gece Hayatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • животные картинки для детей
  • romanya nerede

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bodrum Yalıkavak Gezilecek Yerleri için yorumda bulun

    Bodrum Yalıkavak Gezilecek Yerleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bodrum Yalıkavak Gezilecek Yerleri için ilk yorumu yapabilirsin.