Cango Mağaraları

Cango Mağaraları (Cango Caves); Güney Afrika’nın en güneyinde ve en sınır noktasında yer alan, dünya harikası gezilmesi gereken yerlerden birisi olan Cango Mağaraları, Olifants Nehrinin hemen üzerindedir.

Cango Mağaraları

Ülkemizde Alanya’da bulunan Damlataş Mağarasını andıran Cango Mağaraları, bütün görkemi ve ihtişamıyla, turistleri hem şaşkına uğratıp hem de hayranlık uyandıran bir yer olmaktadır. Mağara tamamen sarkıtlar ve dikitlerle donanmıştır. 100 m uzunluğunda, 15 m genişliğinde olan mağaranın tam ortasında 9 m yüksekliğinde bir dikit bulunmuş ve buna da Kleopatra’nın iğnesi adı verilmiştir. Tamamen ucu yanan bir demir parçasını andıran iğne, uç kısmı beyaz, sonuna doğru koyulaşarak altın rengini almıştır.

1780 yılında bir sığır çobanının yanlışlıkla bulması ile keşfedilen Cango Mağaraları, insanlar tarafından ışıklandırma sistemi ile ziyaretçilerinin bu güzelliği görmesine yardımcı olmaktadır.

Cango Mağaraları Resimleri Görselleri >>>>>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir