Çırağan Sarayı Nerede – Çırağan Sarayı Hakkında Bilgi

Barok mimari sitilinde olan Çırağan Sarayı, İstanbul’un Beşiktaş ve Ortaköy ilçeleri arasında bulunmaktadır.  İnşasına 1863 yılında başlanmış olup, yaklaşık 1867 yılında da inşa sona ermiştir. Garabet Balyan ve Nigoğos Balyan (kardeşler) isimlerinde iki mimarın imzasını taşımaktadır. 

Çırağan Sarayı Nerede

Çırağan Sarayı Hakkında Bilgi

Çok çok sonraları yani 14 Kasım 1909’da Çırağan Sarayı Meclis-i Mebussan binası olarak kullanılmaya başlanan Çırağan Sarayı’nın Harem bölümü, şimdilerde Beşiktaş Lisesi olarak kullanılmaktadır. Birçok kez el değiştiren ve proje değişikliği yapılan Çırağan Sarayı Oteli 1990 yılında açılarak, 20 Nisan 2006 da bütün tadilat ve değişimler tamamen bitti ve Saray süitleri tamamen yenilendi. Günümüzde düğünler, kokteyller ve önemli toplantılara ev sahipliği yapan Çırağan Sarayı Oteli, bütün ihtişamıyla gözleri kamaştıran ve kendine hayran bırakan bir mimariye ve görüntüye sahiptir.

Çırağan Sarayı nerede ve Nasıl gidilir

Çırağan Sarayı İETT Otobüs kullanarak gidilebilir.  IDO Vapur kullanılarak gidilebilir. Funküler kullanarak gidilebilir.

Çırağan sarayı otel, çırağan sarayı rezervasyon, beylerbeyi sarayı, yıldız sarayı, çırağan sarayı adres, çırağan sarayı düğün fiyatları, çırağan sarayı sultan süiti, çırağan sarayı tarihçesi, çırağan sarayı nerede, çırağan sarayına nasıl gidilir,

Çırağan Saray Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Mardin Midyat Gezilecek Yerler - Midyat Tarihi Yerler başlıklı makalemizde mardin Midyat devlet hastanesi, mardin Midyat estel ve mardin Midyat gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • ciragan sarayi
  • çırağan sarayı nerede

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çırağan Sarayı Nerede – Çırağan Sarayı Hakkında Bilgi için yorumda bulun

    Çırağan Sarayı Nerede – Çırağan Sarayı Hakkında Bilgi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çırağan Sarayı Nerede – Çırağan Sarayı Hakkında Bilgi için ilk yorumu yapabilirsin.