Cocos Adaları (Keyling Adaları) Gezilecek Yerler

1609 yılında Kaptan William Keeling tarafından keşfedildiği için “Keyling Adaları” olarak da bilinen Cocos Adaları; Hint Okyanusu üzerinde ve Asya kıtasının güneydoğusunda yer alan, idari açıdan Avustralya’ya bağlı adalar topluluğudur. 

Cocos Adaları (Keyling Adaları) Gezilecek Yerler

Başkent West Adası ile birlikte Cocos Adaları toplam 14 Km2 alan üzerinde yer almaktadır. 2002 rakamları ile 632 kişilik nüfusa sahip olan Adalarda Malay ve İngilizce dilleri konuşulmaktadır. Cocos Adaları’na gerçekleştirilen gezilerde mutlaka yaşanması gereken deneyimlerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Cocos Dive Day Trips (Dalış Gezileri)

Cocos Adaları, dalış sporu ile ilgilenenler için son derece cazip yerlerden biridir. Bölgedeki en ideal dalış noktalarına deneyimli rehberler eşliğinde ulaşmak ve dalış yapabilmek için bu konuda düzenlenen turlara katılmanızı tavsiye ederiz.

Cocos Motorized Canoe Safari (Motorize Kano Safari)

Cocos Adaları gezinizin en heyecanlı deneyimlerden biri de özel imal edilmiş motorlu kanolar ile gerçekleştirilen safari turlarıdır. Bu deneyimi muhakkak yaşamanızı, doğayla baş başa, adrenalin dolu harika heyecanı mutlaka tecrübe etmenizi öneririz.

Cocos Islands Tours (Cocos Adaları Turu)

Bu muhteşem doğayı hakkıyla gezmek ve öğrenmek için tecrübeli rehberler eşliğinde düzenlenen yerel turlara katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

West Island Private Day Tour (West Adası Özel Gün Turu)

Altı camdan tekneler ile; köpek balıklarına yem verdiğiniz, balık avladığınız, snorkel ile yüzme keyfi yaşadığınız bu olağanüstü günü siz de mutlaka yaşamalısınız.

Pulu Keeling National Park

Bu cennetten bir köşe milli parkı görmeden ülkeden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Cocos Adaları (Keyling Adaları) Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Çek Cumhuriyeti Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Astronomik Saat, Çek Cumhuriyeti Foto Galerisi ve Çek Cumhuriyeti Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cocos Adaları (Keyling Adaları) Gezilecek Yerler için yorumda bulun

    Cocos Adaları (Keyling Adaları) Gezilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cocos Adaları (Keyling Adaları) Gezilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.