Como Gölü Nerede – Como Gölü Hakkında Bilgi

146 Km2 yüzölçümü ve 410 Metre derinliği ile İtalya’nın en büyük üçüncü gölü olan Como Gölü (ülkenin en büyük gölü Garda Gölü, en büyük ikinci gölü ise Maggiero Gölü’dür.) dünyanın her yerinden yoğun şekilde ziyaret alan eşsiz bir doğaya sahip, cazibe merkezi destinasyonlardan biridir.

Como Gölü Nerede – Como Gölü Hakkında Bilgi

como gölü tarihi

como gölü tarihi

 

Como Gölü Tarihi

Como Gölü’nün kıyısında yer alan yerleşim birimlerinden en büyüğü, adını gölden alan Como’dur. Como, İtalya’nın Milano şehrinin 50 Km uzağında yer almaktadır.

Como Gölü Gezilecek yerler

Como Gölü bulunduğu bölgede görülmeye değer en önemli yer olmakla birlikte, gölün etrafındaki yerleşim birimlerinin her biri de ayrı ayrı görülmesi ve gezilmesi kesinlikle gereken yerler arasındadır. Ancak, bu yerleşim birimlerinin sayısı o kadar çoktur ki bir plan dahilinde aralarında seçim yapmak zorunludur. Bellagio bunlar arasında akla ilk gelenlerden biridir.

Como’da görülmesi gereken ilk önemli yer Volta Meydanı’dır. Meydan adını Como doğumlu bilim adamı Alessendro Volta’dan almıştır. Volta, pili icat ederek adını tüm dünyada duyurmuştur.

Göl etrafında olağanüstü mimarilere sahip birçok villa yer almaktadır. Bu villaların büyük bir çoğunluğu dünya çapında üne sahip kişilere aittir.  Como ve Como Gölü dünyanın en zenginlerinin rağbet ettiği yerlerin başında gelmektedir.

Göl kıyısındaki villalardan biri olan Villa d’Este, bugün otel olarak işletilmektedir. Villa, uzun yıllar İngiliz kraliçelerine hizmet vermiş olması ve Alfred Hitchcock’a ilham kaynağı olması ve ünlü senarist ve yönetmenin birçok hikayesini burada yazması ile ünlüdür.

Como Gölü, yelken sporuna gönül verenler için de eşsiz bir fırsattır. Göl etrafında birçok yelken kulübü yer almaktadır.

Como Gölüne Nasıl Gidilir

Dünyanın birçok yerinden ve ülkemizden Milano’ya direkt uçuşlar bulunmaktadır. Milano’dan kalkan trenler ile Como Gölü’ne rahatlıkla ulaşmak mümkündür. Trenin yanı sıra şehir içinde, vapur ve karayolu ile erişim de diğer seçenekler arasında yer almaktadır.

Como Gölünde Ne yenir

Como’da İtalya’nın genelinde olduğu üzere İtalyan mutfağından lezzetleri tatmak gerekmektedir. Tiramisu ve cappucino ikilisinin yanı sıra İtalyan pizza ve lazanyasını da asla unutmamak önemlidir. Como Gölü kıyısında bu lezzetlere ulaşılabilecek sayısız restoran ve kafe bulunmaktadır.

COMO GÖLÜ RESİMLERİ

 

Bir önceki yazımız olan Halikarnas Mozolesi – Halikarnas Mozolesi Nerede başlıklı makalemizde Bodrum Halikarnas mozolesi, Halikarnas mozolesi fotografları ve Halikarnas mozolesi gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • como gl
  • como gölü nerede

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Como Gölü Nerede – Como Gölü Hakkında Bilgi için yorumda bulun

    Como Gölü Nerede – Como Gölü Hakkında Bilgi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Como Gölü Nerede – Como Gölü Hakkında Bilgi için ilk yorumu yapabilirsin.