Danimarka Gezilecek Yerler

İsklandinavya’nın güneyinde yer alan ve en küçük ülkesi olan Danimarka, tarihi ve turistik yerleri, ilginç doğal güzellikleri ile dünya üzerinde görülmesi gereken ülkelerin başında gelmektedir. İkliminin yumuşaklığı da bulunduğu bölgenin cazibe merkezi olmasında rol oynamaktadır. 

Danimarka Gezilecek Yerler

Konumu itibarı ile dünyanın en önemli ülkelerinden biri olan Danimarka, ilginç yüzey şekilleri, zengin tarihi ve turistik yerleri ile yılın her dönemi yoğun şekilde ziyaret almaktadır. Ülkeye gerçekleştirilen seyahatlerde görülmeden dönülmemesi gereken yerlerden bazıları şu şekildedir:

Küçük Denizkızı Heykeli (Little Mermaid)

Adeta ülkenin simgesi haline gelen bu heykel, heykeltraş Edvard Ericksen tarafından inşa edilmiştir. Nyhavn Limanı yakının bulunan heykel 1913 yılında yapılmıştır.

Andersen Caddesi

Ünlü masal yazarı Hans Christian Andersen’in yaşadığı evin bulunduğu caddedir. Caddenin taşıdığı anlam ve üzerinde bulunan Glytotek Müzesi nedeniyle bu bölge yoğun şekilde ziyaret almaktadır.

Tivoli Bahçeleri

Danimarka’nın en ünlü yerlerinden biridir ve mutlaka görülmesi gerekir. Son derece büyük bir alana kurulu bir park olan Tivoli’de, tiyatrolar, kafeler, eğlence merkezleri, lunapark gibi birçok yer bulunmakta olup, park, yemyeşil doğası ile huzur dolu bir ortam teşkil etmektedir.

Carlsberg Fabrikası

Ülkenin en çok ziyaret alan binası olan Carslberg Fabrikasını dönmeden Danimarka gezinizi sonlandırmamanızı tavsiye ederiz.

Ülkede görülmesi gereken diğer yerlerden bazılarının isimleri şu şekildedir:

  • Christiansborg Sarayı
  • Oresund Köprüsü
  • Nyhavn Kanalı
  • Experimentarium
  • Danimarka Akvaryumu, vb.

 Danimarka Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Çek Cumhuriyeti Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Astronomik Saat, Çek Cumhuriyeti Foto Galerisi ve Çek Cumhuriyeti Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Danimarka Gezilecek Yerler için yorumda bulun

    Danimarka Gezilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Danimarka Gezilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.