Doğu Afrika’nın Soda Gölleri

Doğu Afrika’nın Soda Gölleri; başlıktan da belli olduğu gibi, Afrika sınırları içerisinde bulunan göller, Kenya’da Tanzanya’da bulunmaktadır. Büyük Rift Vadisi’nin güneyinde yer almaktadır.

Doğu Afrika’nın Soda Gölleri

Afrika’nın kavurucu sıcağında soda gölleri, Afrika’nın Doğusunda adeta bir bilezik gibi birbirini izleyen boncuklar gibi şekillenmiştir. Bazı göllerdeki sodalar kaynayarak kenarlarda sert bir tabaka oluştururken, bazıları ise kaynayarak buhar oluşturmaktadır. Göllerin her birinin farklı renkte olması, göl suyunun içinde yaşayan mikroskobik bitki ve hayvanlardan kaynaklanmaktadır. Açık yeşil, pembe ya da bembeyaz renleri görebilirsiniz bu göllerde.

Baringo Gölü, Bogorya Gölü, Nakuru Gölü, Elmenteita Gölü, Naivasha Gölü, Magodi Gölü ve en büyüğü olan Natron Gölü olarak birçok soda gölleri bulunmaktadır.

Doğu Afrika Soda Gölleri Resimleri Görselleri >>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • diyarbakır hakkında bilgi

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Doğu Afrika’nın Soda Gölleri için yorumda bulun

    Doğu Afrika’nın Soda Gölleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğu Afrika’nın Soda Gölleri için ilk yorumu yapabilirsin.